Klan Křížových na scéně! Otec Olda, syn Honza a snacha Maruška to jistí
Zdroj: herminapress

Klan Křížových na scéně! Otec Olda, syn Honza a snacha Maruška to jistí

Vytvořeno dne 06.02.2023

Jeden z nejslavnějších muzikálů všech dob, odehrávající se v Hollywoodu 20. let, přenesl po deseti letech režisér Oldřich Kříž z libereckého divadla do pražské Hybernie. Do muzikálu Zpívání v dešti zapojil i část své rodiny, syna Jana Kříže a jeho manželku Marii Křížovou.

„Z libereckého obsazení zůstal ještě Jan Révai a Kateřina Bohatová. Ostatní jsme doplnili pražskými herci. Ať už je to Václav Vydra, Dita Hořínková, Martin Pošta nebo výborný herec a tanečník Robert Urban,“ uvedl režisér Zpívání v dešti Oldřich Kříž.

Stejnou barvu hlasu má i jeho syn Honza, proto rozhovor pokračoval v nezměněné tónině. „To je pravda, třeba po telefonu si naše hlasy lidé pletou,“ usmíval se Honza, která ve Zpívání v dešti zpívá, tančí, stepuje a jeho dílem je také scéna muzikálu Zpívání v dešti.

A jak se smíchem tvrdí, některé rekvizity nechal vyrobit je pro sebe. Vodní plošinu pro step ve vodě používá jenom on. „Potřebovali jsme vyřešit scénu, kde se tančí v dešti. Vymyslel jsem si takový bazének, který by se dal prosvítit, ale musel být hodně pevný. Jediná firma, která to tenkrát uměla, byla firma na výrobu septiků. Skočím do toho bazénku, který je podsvícený, voda stříká a já stepuji v dešti. No, a pak je pauza, já si převléknu mokré kalhoty a vezmu si suché boty,“ popsal ikonickou scénu Jan Kříž a dodal, že stepařské boty má dvoje, z nichž jedny jsou vždycky ve fázi sušení.

Premiéra muzikálu Zpívání v dešti se koná 12. února v Divadle Hybernia. Diváci se mohou těšit na Jana Kříže, Marii Křížovou, Václava Vydru, Kateřinu Bohatovou, Jana Révaie, Roberta Urbana, Ditu Hořínkovou, Martina Poštu a další výborné herce, zpěváky a tanečníky.

Zdroj: Autorský článek