Jaroslav Svěcený: Místo hraní na housle se věnuje úklidu. Chcete ho?
Zdroj: herminapress

Jaroslav Svěcený: Místo hraní na housle se věnuje úklidu. Chcete ho?

Vytvořeno dne 05.11.2020

 

Jestliže nouze naučila pověstného Dalibora hrát na housle, tak houslového virtuosa Jaroslava Svěceného, nikoli nouze, ale současný koronavirový stav, přiměl věnovat se úklidovým pracím. „Popravdě musím přiznat, že uklízení není zrovna moje hobby, ale když je nouze největší, tak určitě vím, kde mám vysavač nebo lopatku se smetákem,“ objasňuje svůj vztah k pořádku Jaroslav.

Video soubor

Při zmiňovaném úklidu jsme Jaroslava zastihli v jeho „ateliéru“, který slouží též jako zkušebna nebo kancelář.  Zde mimo jiné, coby soudní znalec, posuzuje kvalitu mistrovských nástrojů a samozřejmě stanovuje i jejich cenu.  „Já jsem tuhle nechtěnou uměleckou pauzu využil k částečné rekonstrukci těchto prostor, přičemž maličkosti typu pověšení obrazů si samozřejmě obstarám sám. Nicméně ještě před touhle nešťastnou dobou jsem si udělal radost a za doprovodu velkého symfonického orchestru jsem natočil dvojalbum, které se určitě vymyká mé dosavadní tvorbě. Takže zde najdete příkladně Yesterday nebo muziku s filmů Tenkrát na západě či Schindlerův seznam,“ rozpovídal  se o své práci Jaroslav.

Video soubor

V souvislosti se zákazem veřejně koncertovat je nasnadě otázka, jak to dopadá s Jaroslavovým narozeninovým koncertem, který měl být odehrán nyní v listopadu. „Logicky jsem ho musel přeložit. Uskuteční se 11. června 2021 v Obecním domě ve Smetanově síni, jak bylo původně plánováno. Mám podezření, že vzhledem k téhle nešťastné době budu svoje šedesátiny slavit celý rok,“ s jistým úsměvným sarkasmem dodává Jaroslav.