“Je to dost sprosté. Děti bych raději nechala doma!” - Eva Burešová o nové hře Ondřeje Sokola
Zdroj: herminapress

“Je to dost sprosté. Děti bych raději nechala doma!” - Eva Burešová o nové hře Ondřeje Sokola

Vytvořeno dne 15.02.2024

Hudební divadlo Karlín zahájilo svoji činnost na Malé scéně premiérou hudební crazy komedie Sopranistky. Skvěle napsané příběhy hlavních hrdinek, živá kapela pod vedením Sáry Bukovské, a k tomu humor, místy drsný, ale pravdivý. Jen ten slovník…

"Co se týče této hry, děti bych raději nechala doma. Je to dost sprosté, nicméně je to opravdová sranda a má to i hlubší příběh, který rozhodně stojí za to. Určitě bych to neoznačila jako obyčejnou sprosťárnu. I režisér této hry Ondřej Sokol si dal záležet, aby si v tom diváci našli hlubší podtext," řekla před premiérou ke komedii Eva Burešová.

A o čem to celé je? Parta holek z dívčí školy se chystá vystoupit na sborové pěvecké soutěži, všechno se ale tak nějak začne vymykat. Věci se tam mění každým okamžikem, nic není, jak se zdálo před chvílí. Má to spád událostí, které nejdou zastavit. Mejdan, večírek, bláznový karneval. Když tenhle večírek skončí, musí se s jeho následky poprat každý sám.

Premiéru si na Malé scéně HDK odehrály Berenika Suchánková, Eva Burešová, Marta Dancingerová, Petra Kosková, Alena Hladká a Anna Kotlíková.

Video soubor

Zdroj: Aplausin.cz