Kateřina Žbirková otevřeně promluvila o depresích po Mekyho smrti. Pomohla ji práce!
Zdroj: herminapress

Kateřina Žbirková otevřeně promluvila o depresích po Mekyho smrti. Pomohla ji práce!

Vytvořeno dne 14.02.2024

Miroslav Žbirka se se svou budoucí ženou Kateřinou seznámil v době, kdy ještě chodila na gymnázium. Byl o patnáct let starší a v té době už patřil mezi populární zpěváky. Složil pro ni slavný hit Catherine, ja ťa veľmi ľúbim. Jejich vztah začal v roce 1984 a vydržel až do Mekyho smrti v roce 2021.

Měli spolu dvě děti – Davida a Lindu. Meky nebyl jen manželem a otcem jejích dětí, ale i pracovním kolegou – vystudovala vysokou školu ekonomickou a stala se jeho manažerkou. Byli spojeni mimořádně silným poutem.

Miroslav Žbirka zdědil po mamince to, že byl tzv. slabý na průdušky. Opakovaná plicní onemocnění a záněty léčené antibiotiky zničily jeho imunitu, a tak se mu zápal plic v roce 2021 stal osudným. Bylo mu pouhých 69 let.

Katka se musela vyrovnat s odchodem muže, který byl středobodem jejího života. Nedlouho předtím jí navíc zemřel otec. Byl to pro Kateřinu nejtěžší rok v jejím životě.  Útěchu našla v práci. A pomocnou ruku podali kamarádi a rodina. Ze smutků a depresí ji alespoň částečně vysvobodila práce na Mirově albu Posledné veci, na kterém pracovala společně se synem Davidem. Měla přitom pocit, že je její muž stále s ní.