Jirešová, Nováková i další přátelé dorazili. Zpěvák kapely Circus Brothers svůj pohřeb nestihl
Zdroj: Se svolením NetwIN production

Jirešová, Nováková i další přátelé dorazili. Zpěvák kapely Circus Brothers svůj pohřeb nestihl

Vytvořeno dne 25.08.2022

Pohřbem frontmana kapely Circus Brothers Eliáše Jeřábka začaly křtiny nového videoklipu této skupiny Circus Brothers s názvem Nestíhám. Smuteční řeč byla již téměř v polovině, když se umrlec nasoukal do rakve. Dřív to nestihl!

„Vůbec se Eliášovi nedivím, že přišel pozdě, já teď také sotva stíhám,“ smála se jedna z kmotřiček, herečka Zuska Velichová. „Shon a stres jsou podle mě dost aktuální témata, jsem proto ráda, že tohle téma kluci zpracovali s humorem a nadsázkou. Na Circus Brothers se mi líbí, že jsou kluci takoví temperamentní „řízci“, kteří tvoří hudbu s nadhledem a nebojí se udělat si srandu ze sebe ani ze své hudby,“ dodala herečka.

Za pravdu jí dala i zpěvačka Bára Šampalíková. „Kapela Circus Brothers je hlavně složení úžasných muzikantů. Hrají skvělou hudbu, a ještě se na ně dobře dívá, protože dělají parádní show. Kluky bych pozvala asi na jakýkoliv večírek, protože dokáží rozproudit i tu nejnudnější party,“ konstatuje šansoniérka Šampalíková.

"Pravidelně zveme kapelu i na Barování, což je takový hudební, částečně improvizační večer, který pořádám s Filipem Rajmontem. Když hrají Circus Brothers, tak je konec oficiálního programu teprve začátek pořádného večírku. To jsou ty večery, které končívají až s východem slunce,“ vypráví s úsměvem herečka Sandra Nováková, která se rovněž stala jednou z kmotřiček nového videoklipu a netají se s tím, že je velkou fanynkou kapely.

Nejde o první spolupráci Sandry a Eliáše. Sandry manžel, režisér Vojtěch Moravec, použil do svého nového celovečerního filmu Hádkovi hudbu kapely, kterou Eliáš Jeřábek složil a také zpívá. Samotnou kapelu Circus Brothers si pak Sandra Nováková zve na své proslulé večerní pořady Barování. Jejich písně jste mimo jiné mohli zaslechnout ve webovém seriálu Liga mužské moudrosti od známého scénáristy Petra Kolečka.

Kapela Circus Brothers inspirovaná balkánskou dechovkou, kterou však interpretuje po svém, vydala druhý singl z připravovaného alba. Písnička nese název Nestíhám a jak říká frontman kapely Eliáš Jeřábek, napsal ji sám život. V Malostranské besedě, kde se křtil videoklip k singlu, bylo skutečně živo. „Cirkus v názvu naší kapely vyjadřuje určitou svobodu a energický chaos, který je pro naši hudbu typický. Hudebně se nechceme omezovat na jeden žánr a snažíme se vytvářet originální zvuk naší kapely. Z toho už se stal v podstatě samostatný žánr, kterému my říkáme disco-balkan,“ vysvětluje zpěvák kapely Circus Brothers, Eliáš Jeřábek.

Kapela, která je stálicí české klubové a festivalové scény, připravuje své druhé album. „Máme za sebou první desku s názvem #Vjeržim. Momentálně pracujeme na druhé desce, kterou budeme křtít 9. listopadu v Akropolis. Písničku Nestíhám uslyšíte právě na druhém albu,“ říká Eliáš Jeřábek.

 

 

 

Default User Image
Ivča, 25.08.2022 23:18
Morbidní. Asi jim nikdy nikdo blízký nezemřel nebo jim to bylo jedno. :-(