Jiří Bartoška pokřtil knihu známé spisovatelce. Zapíjelo se Becherovkou
Zdroj: herminapress

Jiří Bartoška pokřtil knihu známé spisovatelce. Zapíjelo se Becherovkou

Vytvořeno dne 26.08.2021

 

Matka s ručením omezeným je mojí třetí knížkou spisovatelky Uljany Donátové a s těmi předchozími ji spojuje především ženské téma. Nestydí se za označení ženská autorka.

„Moje čtenářky jsou především ženy a také matky. A nebo budou matky. A nebo mají nějaké matky. Takže tato kniha je o matkách a dcerách. Její hrdinka se stane matkou na krátkou dobu a shodou náhod, kdy musí tuto roli splnit vůči své nevlastní dceři. Ty dvě se vzájemně nesnášely a najednou spolu musí vycházet. Musí zvládnout tu třaskavou situaci, kterou si ani jedna z nich nevybrala,“ uvedla Uljana Donátová. Spisovatelka se chce se na vztahy dívat s humorem a nadhledem, takže doufám, že i Matka s ručením omezeným taková je.

Knihu pokřtila autorka v rámci karlovarského festivalu, protože už dvacet jedna let pro festival pracuje. Proto také kmotrem knihy je prezident festivalu Jiří Bartoška.

„Je mojí velkou radostí, že mi knížku na festivalu pokřtil prezident  MFF KV Jiří Bartoška. Když jsem mu před více než dvaceti lety vstoupila do kanceláře, našel v sobě odvahu a velkorysost a dal mi šanci pro festival pracovat. Už jedenadvacet let se snažím tu důvěru nezklamávat, a pokud bude on sám chtít, bude kmotrem všech knih, které ještě hodlám napsat.“