Jiřina Bohdalová pro dobrou věc odhalila část těla. Dejdarovi málem vypadly oči z důlků
Zdroj: herminapress

Jiřina Bohdalová pro dobrou věc odhalila část těla. Dejdarovi málem vypadly oči z důlků

Vytvořeno dne 22.08.2022

Jiřina Bohdalová (91) ví, jak na to. Aby v dražbě svého portrétu získala ve prospěch nadačního fondu Fonte Vitae co největší částku, odhalila rameno. Ukázala, že i ve svých  letech by jí energii a tělo mohly závidět daleko mladší ženy. Snažení Jiřiny Bohdalové pomohlo! 

V rámci již 4. ročníku tradičního charitativního golfového turnaje „Golf s nadějí 2022“, který již tradičně pořádá hokejový tým osobností HC Olymp Praha v čele s Martinem Dejdarem, se obraz Jiřiny Bohdalové vydražil za 33 000 Kč.

Od Martina Dejdara zase Jiřina Bohdalová dostala výlet historickou tramvají, trasu i spolucestující si může vybrat sama, dále skleněnou golfovou hůl a limitovanou edici Sedleckých vín Day Dee.

Mezi hráči golfového turnaje se objevili nejenom fotbaloví veteráni jako Antonín Panenka nebo Ladislav Vízek, ale dorazil také jeho zeť Vladimír Šmicer, Horst Siegl nebo Ivan Hašek. Hokej reprezentovali hráči NHL Tomáš Hertl, David Pastrňák, David Kaše a Jakub Vrána a nechyběl i pravidelný účastník turnaje Jiří Hrdina.

Součástí dražby byly také dvě fotografie na skle fotografky Lindy Orlík. Na jedné z nich byl zachycen Karlos Terminátor Vémola, jehož si odnesl domů za 11 000 Kč Matěj Dejdar, syn Martina Dejdara.

Součástí golfového turnaje byla také vernisáž obrazů fotografa a umělce Vlastimila Kvapila. Do dražby daroval obraz s názvem Club 27 (je to speciální název klubu, do kterého patří všichni umělci, kteří zemřeli ve 27 letech), jehož majitelem se stal za 47 000 Kč Josef Kmoch. Ale jelikož se Ivanovi Haškovi líbil vystavovaný obraz Jenis Joplin, tak ten vydražil za 26 000 Kč a je už jeho majitelem. Podobně dopadl také obraz s Curt Cobain či zpěvačkou Amy Winehouse.

Druhým nejdražším vydraženým předmětem bylo dílo umělce Tomáše Bíma – obraz s názvem Řiční II, který byl vydražen za 48 000 Kč.

Nejvíce ohodnoceným dražebním předmětem byla skleněná váza, která byla vytvořena speciálně pro golfový turnaj. Autorem je jeden z nejlepších současných sklářů uznávaným nejen v ČR Jiří Pačinek, který tvoří mimojiné pro BOII DESIGN, kteří cenu darovali. Ta se vydražila za nádherných 50 000 Kč.