Jitka Sedláčková promluvila o své depresi během koronaviru. Co ji vytáhlo ze špatného psychického stavu?
Zdroj: herminapress

Jitka Sedláčková promluvila o své depresi během koronaviru. Co ji vytáhlo ze špatného psychického stavu?

Vytvořeno dne 17.06.2020

 

Po nucené koronavirové přestávce se kola zkoušek, natáčení, přestavení opět roztáčí naplno a herečka Jitka Sedláčková je už opět ve svém živlu. A je to dobře! Činorodá herečka přiznala, že koronavirové opatření nesla velice těžce a nucené nicnedělání odnesla na zdraví. Byť ze začátku byla z osobních důvodů ráda, že má konečně volno! 

Zdravotní stav Jitky Sedláčkové se nevyvíjel dobře. Psychika dělala své.

Video soubor

„Ze začátku to bylo fajn. Zavřela jsem se na chalupě na Vysočině, kde se mnou byl můj syn. Staral se o mne, chodil mi nakupovat. Já se ale začala postupně odstřihávat od reality. Četla jsem hodně zprávy na internetu a neuměla jsem si vybrat, co je pro mne dobré a co ne,“ vyprávěla Jitka o svých problémech. Potíž nastala, když se herečka rozhodla jít si sama nakoupit do nákupního centra. Při pohledu na lidi ji zachvátila panika. „Vrátila jsem se do auta, začala bulet a udělalo se mi špatně od žaludku. Opět jsem si způsobila reflux jícnu a opět se mi vrátil pásový opar.“

Zdravotní stav Jitky Sedláčkové se nevyvíjel dobře, protože psychika dělala své. Jitku bolel žaludek, špatně spala. Ze všeho nejvíc v ní přetrvávala velká nespravedlnost. „Přišlo mi strašně nespravedlivé, že to máme prožít. Přemýšlela jsem, kdo a proč to způsobil. Hodně se inspiruji paní doktorkou Pekovou, které věřím.“ Dneska se Jitka Sedláčková bojí méně, ale intenzivní pocit, že už nebude nic tak jako dřív, v ní stále přetrvává.

Do tolik potřebné pohody ji dostává práce kolem chalupy na Vysočině.

Video soubor

„Čeká mne velká rozdělávka, budu brousit staré dřevěné obklady a k tomu potřebuji brusku s odsáváním prachu. Takovou, jako má herečka Sandra Nováková, to vím moc dobře,“ smála se Jitka, která svou chalupu miluje. Ráda si poleží v lehátku, zatopí v krbu či chodí plavat do nedaleké přehrady. „Syn je otužilec, nechtěla jsem se tedy nechat zahanbit, tak už v dubnu jsem byla plavat. Se synem máme krásný vztah. Narozeniny jsem měla 18. 3., dali jsme si ven stůl, bylo teplo, on udělal jídlo, zpíval mi a hodně jsme si povídali. Bylo to dojemné, protože v životě byla doba, kdy jsme společný čas ztratili, tak to teď doháníme.“

Práce na Jitku čeká hodně. Točí Specialisty na Nově, v České televizi detektivku a v srpnu bude točit natáčení filmu Můžem i s mužem, jehož předlohou je úspěšné stejnojmenné divadelní představení s Dášou Zázvůrkovou, Kairou Hrachovcovou, Vandou Hybnerovou a Jitkou Sedláčkovou. „Což je zázrak. My čtyři holky, natočíme film. Režie se statečně ujala Vanda Hybnerová. Nechce, aby se o tom moc mluvilo, abychom to nezakřikly,“ usmívala se Jitka Sedláčková a dodala, že pokud vše klapne, a ona doufá, že ano, tak v zimě by měla ještě spolupracovat s režisérkou Irenou Pavláskovou.