Kapsy plné taháků! Co si Pavel Vítek na papírky píše?
Zdroj: herminapress

Kapsy plné taháků! Co si Pavel Vítek na papírky píše?

Vytvořeno dne 06.03.2023

Herec a zpěvák Pavel Vítek se po letech vrátil tam, kde před pár desítkami let začal svoji uměleckou kariéru. Na prknech školního divadla Disk, dnes Divadla Lucie Bílé v Karlově ulici, nazkoušel činoherní roli v komedii se zpěvy Slaměný klobouk. Pavel Vítek přiznal, že cítí lehkou nostalgii.

„Tady na těch prknech jsem složil přijímačky na DAMU a tady jsem i absolvoval jako kouzelník Arnoštek v Rozmarném létě. Začaly se mi vybavovat vzpomínky, jak jsem prošvihl nástup na jeviště, vzpomněl jsem si na kolegy. Však některé studentské hříchy připomněla moje profesorka Regina Rázlová na koncertě k mým 60. narozeninám v Lucerně. Její notýsek byl neúprosný,“ smál se Pavel Vítek na zkoušce představení Slaměný klobouk, jehož premiéra se blíží.

„Slaměný klobouk je konverzačka, vytříbený text, který musí přesně zařezávat. Bylo pár míst, kterým jsem musel věnovat zvýšenou pozornost. Na zkoušky jsem nosil taháky, než jsem to dostal do hlavy. Mohu diváky ubezpečit, že i na premiéru budu mít v kapse tahák. Mám spoustu přeběhů za scénou, tak to mám bodově rozepsané a ještě jsem si k tomu připsal pár prvních slov, kterými začíná můj výstup. Říkám tomu jízdní řád,“ uvedl herec a zpěvák, který kvůli vystoupení 4 Tenorů, představení Slaměný klobouk a Noc na Karlštejně nemá čas na své sólové projekty.

„Dluh vůči svým fanouškům jsem trošku splatil narozeninovým koncertem v Lucerně, a protože ho natáčela Česká televize, beru to tak, že jsem příznivcům nezmizel z očí. Ale teď mi osud přihrál do cesty jiné projekty, je to takový fofr, že na nic jiného nemám čas. Uvidíme, co bude dál, moje písničky se hrají, retro pořady, kde zpívám, se vysílají. Já už jsem taky takové retro,“ usmíval se Pavel Vítek, kterého budete vídat v představení Slaměný klobouk v Divadle Lucie Bílé.

Premiéra se koná 12. dubna.   

Video soubor

Zdroj: Autorský článek