Karel zpívá Karla. Vychází 3CD s písněmi Karlů Gotta a Svobody
Zdroj: Supraphon

Karel zpívá Karla. Vychází 3CD s písněmi Karlů Gotta a Svobody

Vytvořeno dne 29.05.2023

Více než čtyřicet let trvající úspěšná umělecká spolupráce a přátelství Karla Svobody Karlem Gottem je zachyceno na nově sestavené kompilaci ve formátu 3CD Zlaté kolekce. Celkem 64 skladeb uspořádal pro tuto příležitost Miloš Skalka, který v bookletu doprovodil písničky odborným komentářem. Zlatá kolekce Láska bláznivá je přehlídkou suverénní profesionality a skutečných úspěchů, kdy následuje hit za hitem, vždy vhodně dozdobený renomovanými textaři. 

Karel Svoboda a Karel Gott společně vytvořili songy, které se navždy zapsaly do historie české populární hudby. Lady Carneval, Hej-hej, baby, Láska bláznivá, Konec ptačích árií, Nápoj lásky č. 10, Mistrál, Paganini, Včelka Maja, Jdi za štěstím, Kdepak ty, ptáčku, hnízdo máš, Čau Lásko, Žít, Krev toulavá a mnoho dalších nezapomenutelných písniček, jež jsou dodnes milovány několika generacemi posluchačů. Karel Svoboda (1938–2007) a Karel Gott (1939–2019) mohou na této výjimečné kompilaci přinášet radost i ve chvíli, kdy už nejsou s námi.

Fyzická podoba trojalba Láska bláznivá / Karel (Gott) zpívá Karla (Svobodu) na 3CD je v rozkládacím papírovém digipackovém obalu, doplněném fakty, biografií a unikátními společnými fotografiemi. Komplet zároveň vychází 2. června 2023 i v digitálních formátech.