Syn Jitky Sedláčkové má mámu "pod palcem". A Vanda z Poldy poslouchá jako hodinky
Zdroj: herminapress

Syn Jitky Sedláčkové má mámu "pod palcem". A Vanda z Poldy poslouchá jako hodinky

Vytvořeno dne 29.05.2023

Herečka Jitka Sedláčková nechyběla na křtu nové knihy Jany Bernáškové Koloušek. Svoje místo kmotry si držela oprávněně, protože hraje i ve filmu Jak a přežít svého muže, který se točí podle prvotiny herečky a spisovatelky Bernáškové.

„Kolem mé role matky hlavní hrdinky bylo hodně tajností. Když jsem se dozvěděla, že Rudolf Merkner bude točit film, psala jsem mu, jestli nepotřebuje mého syna Filipa na práci pomocňáka nebo druhého asistenta. On odepsal, že to info pošle dál a ptal se: A tobě už volali? A mně se v tu chvíli zatajil dech, ale nechtěla jsem vyzvídat.  Za pár dní jsem se dočkala slibovaného telefonátu. Hraji maminku Janě Bernáškové a babičku její dceři. A protože jsem prý moc kultivovaná, tak mi navlékli neslušivé legíny, k tomu nějaké svetry a hrozný příčesek. Pak přišla maminka Jany a to je dáma. Elegantní, v brýlích a já, která ji vlastně hraji, jsem byla vedle ní jako šedivá myš,“ smála se Jitka Sedláčková.

A jako Rudolf Merner režíruje svoji manželku Janu Bernáškovou, tak 2. asistent, syn Jitky Sedláčkové, má na place pod palcem svoji mámu. „To jo. A to jsou potom hlášky: Mami, mrskni sebou, jedem na plac. Nebo netrpělivé:  Mami…  Ale se mnou v tomto není problém, poslouchám, jsem disciplinovaná herečka,“ prozradila herečka něco málo ze zákulisí natáčení filmu Jak přežít svého muže.

Jitce Sedláčkové nemizí úsměv z tváře. „Já jsem si v tomto věku 55+ řekla, že se budu snažit mít pořád dobrou náladu. Byla jsem párkrát na poradě u výborné psychoterapeutky Kateřiny Caithamlové a ona mi řekla, že buď se mohu zbytek života probát nebo ne. Je to jednoduché. Zjistila jsem, že nebát se a mít dobrou náladu je lepší,“ mudrovala Jitka Sedláčková, odpočatá, opálená, po boku partnera spokojená a šťastná. „Opálení mám ze zahrádky. Tři dny jsem hlídala svoji vnučku. Bylo to náročné a bezvadné zároveň.“