Kruté pravdy a boj o život! Na co je i Pan profesor krátký?
Zdroj: TV Nova

Kruté pravdy a boj o život! Na co je i Pan profesor krátký?

Vytvořeno dne 30.09.2021

 

Jeden zásah přímo do srdce tentokrát schytá také Marek Vlček, hlavní postava seriálu Pan profesor, který si obvykle dovede udržet potřebný nadhled. Co i jeho srazí nakolena? S kým si překvapivě padne do noty? A kdo bude bojovat o život?

Frajírci, kteří si myslí, že si mohou díky rodičům všechno koupit a že si z nich všichni sednou na zadek, se najdou na každé škole, i na té Markově (Vojtěch Dyk). Zatímco ředitel Král (Martin Pechlát) přivírá v případě Davida (Adam Langer) obě oči, neboť škola pravidelně dostává štědré finanční dary od jeho otce (Vasil Fridrich), Marek Vlček se jen tak koupit nenechá.

Přestože se zdá, že David má cestu životem vydlážděnou otcovými penězi, vše se změní ve chvíli, kdy zjistí, že se mu všechny jistoty zhroutily jako domeček z karet. Jedinou oporu najde v Markovi, který znovu nasadí vlastní krk, aby ho vytáhl z obrovského průšvihu. Ovšem jsou věci, na které je i Marek krátký. Jakou bitvu si musí David vybojovat sám?

Marek však neřeší jen Davida. V centru jeho zájmu je i nadále nová kolegyně Karolína Beránková (Beáta Kaňoková), kterou čekají náročné dny. Přijede za ní totiž její přísná a sarkastická matka, která ráda dává svému okolí najevo, že je něco víc. Opravdu to tak je? Proč z ní mají Karolína i její přítel Viktor takové nervy, že se jí snaží vyhýbat, jak jen to jde? A jaký šok tato ředitelka soukromého gymnázia v Hradci Králové zažije, když se od dcery dozví překvapivé novinky?