Kdo se proběhl? Známé osobnosti podpořily charitativní akci
Zdroj: herminapress

Kdo se proběhl? Známé osobnosti podpořily charitativní akci

Vytvořeno dne 21.09.2021

Ani chladné počasí neodradilo rodiče s dětmi či kočárky, běžce a běžkyně, aby si u lounského fotbalového stadionu FK Seko Louny zaběhli až čtyři kilometry dlouhou trať a podpořili tak nadační fond ČESKÝ MOZEK a jeho významný projekt ČESKÉ SRDCE. 1. ročník Charitativního běhu nadačního fondu ČESKÝ MOZEK podpořila řada známých osobností. Na podiu se vystřídali hudebníci a zpěváci, kteří sice neběželi, ale zase pobavili dospělé. Pro maminky byl připraven beauty koutek s kosmetickou poradkyní Mary Kay. Pro děti byl pak zajištěn skákací hrad, cukrová vata, popcorn a zábavné soutěže.

Mezi prvními vystoupila houslistka Markéta Muzikářová, která se předešlé noci vrátila z koncertu se svou skupinou Inflagranti. „Nadaci ČESKÝ MOZEK znám, protože jsem pro něj už hrála. Dneska jsem sebou vzala i rodinu. Děti sice neběžely, ale na dětských atrakcích se hodně zabavily. Z Loun pocházela manželova babička a po koncertě plánujeme procházku po okolí. Dneska zahraji klasiku, a protože hrajeme pro ČESKÝ MOZEK a mozek se musí trénovat, tak pro diváky zařadím i malý hudební kviz,“ uvedla Markéta Muzikářová.

Zpěvák Julián Záhorovský přijel až z Pardubic. Finalista SuperStar 2004 zahrál na kytaru a přidal několik svých písniček. Přiznal, že obdivuje všechny, kdo se postavili na start. „Nejsem moc běhavý typ. Běhání nenávidím, ale asi je to nejlepší sport, co je. Stačí vám k tomu dobré boty a víc nepotřebujete. Tady se běželo pro děti s handicapem a také pro jejich rodiny. Každá koruna, která jde na léčbu, pomůcky či pomůže pečující rodině, se počítá. Vždycky rád pomohu,“ řekl Julián Záhorovský.

Herečka a zpěvačka Bára Mottlová zazpívala tři písničky a hned spěchala pryč. „Ač je neděle, mám hodně povinností, proto se tady v Lounech nezdržím. Nicméně jsem ráda, že jsem mohla běžce podpořit. Dokonce jsem plánovala, že na trať vyrazím také, ale prý ať radši zpívám,“ s úsměvem prozradila Bára Mottlová.

Na lounské hřiště přijel zazpívat a zahrát také Martin Maxa, Láďa Křížek a Felix Slováček mladší. Celou akci moderovali Iveta Maurerová a Petr Vojnar.

Aktivit nadačního fondu ČESKÝ MOZEK přiblížila jeho zakladatelka a ředitelka Valentina Armandi. „ČESKÝ MOZEK podporuje zejména rozvoj ve vědě, lékařství a vzdělávání a projekt ČESKÉ SRDCE se dlouhodobě zaměřuje na pomoc handicapovaným, pečujícím, rodičům samoživitelům, organizacím poskytující asistenční služby, a také na podporu lidem, kteří se dostali do tíživé situace a potřebují pomoc. Nadační fond ČESKÝ MOZEK má sídlo v Praze, a protože chceme, aby se o aktivitách nadace dozvědělo co nejvíce lidí, rozhodli jsme se pro akce i v širším okolí. Jako první jsme se rozhodli pro Louny,“ uvedla Valentina Armandi a poděkovala městu Louny, které nad charitativní akcí převzalo záštitu.

Kam se nadační fond ČESKÝ MOZEK „rozeběhne“ příště, ředitelka nadace neprozradila. Určitě ale dá vědět. Stačí sledovat webové stránky nadačního fondu ČESKÝ MOZEK.