Kdysi měla těžkou autonehodu! Nyní legenda československé populární hudby vyprodává O2 Arenu
Zdroj: herminapress

Kdysi měla těžkou autonehodu! Nyní legenda československé populární hudby vyprodává O2 Arenu

Vytvořeno dne 11.09.2023

Slovenská zpěvačka Marika Gombitová oslaví 12.září 67. narozeniny. Čeští fanoušci budou mít možnost Mariku slyšet a vidět naživo při jejích dvou koncertech, které se uskuteční v O2 Areně 16. a 30. ledna 2024.

Marika se narodila na Východním Slovensku, v Turanech nad Ondavou, kde prožila tam nádherné dětství. Rodiče Mariku, její sestru a tři bratry vedli k lásce k hudbě a ke zvířatům. Nadále bydlí Marika v Bratislavě, ale na Východ Slovenska se často a ráda vrací. Přírody, hor, lesů a čarokrásného Slovenska si tam užívá. Společnost jí dělají její tři psíci - bišonek Láska, maltézáček Majky a a na ulici nalezená Bella.

Českými médii se zcela nesmyslně rozšířilo, že se po nešťastné autonehodě v roce 1980 stáhla do ústraní, přestala komunikovat s novináři a s fanoušky a že přestala koncertovat a vydávat desky. A že se vrátila až po více než 30 letech v roce 2016 díky turné Mekyho Žbirky Road To Abbey Road. Není to pravda! 

Symbolem Maričiny nezdolné vůle se stalo její vystoupení na Bratislavské lyře půl roku po nehodě, která jí upoutala na invalidní vozík. Mariku to ale nezlomilo! Jen měsíc před festivalem převezli Mariku z nemocničního lůžka do rehabilitačního ústavu v Kladrubech a hned po recitálu na Lyře se do Kladrub vrátila.  

Následovalo 25 aktivních let, během kterých nazpívala 134 písní (k 58 z nich si napsala sama hudbu), vydala 7 sólových alb a absolvovala víc jako 150 koncertů a 114 televizních vystoupení.

Letos v srpnu se konal ve slovenském Brusně Muzikálový festival režiséra Jozefa Bednárika. Skutečná legenda československé populární hudby a nekorunovaná královna slovenského popu Marika Gombitová, která se už těší na své dva lednové koncerty v pražské O2 Areně na něm převzala krásné ocenění. Stala se První československou muzikálovou princeznou. Toto ocenění získala díky hlavní roli v dnes už doslova kultovním československém muzikálu Neberte nám princeznu, v němž zazářila po boku Mekyho Žbirky.

Loni v prosinci vyprodala bratislavskou Sportovní halu NTC, kde jí nadšené publikum nechtělo dlouho pustit z pódia. A stejné to určitě bude na jejích dvou lednových koncertech v Praze.

Dlužno dodat, že právě Karel Gott, Miro Žbirka a Vašo Patejdl budou Marice na jejích dvou koncertech v O2 Areně 16. ledna a 30. ledna 2024 v hledišti nebo na jevišti nesmírně chybět. Byli to nejen její báječní kolegové a skuteční přátelé, ale nazpívala s nimi i krásné duety.

Vtupenky na jedinečné koncerty Mariky Gombitové jsou v prodeji:

MARIKA GOMBITOVÁ | TICKETPORTAL Vstupenky na Dosah - divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, sport

Marika Gombitová | Vstupenky na koncert | Ticketmaster 2023-24