Je vulgární, ale vtipný! Po filmovém Lavim se do českého fotbalu naváží další seriál!
Zdroj: herminapress

Je vulgární, ale vtipný! Po filmovém Lavim se do českého fotbalu naváží další seriál!

Vytvořeno dne 08.09.2023

Najít si cestu k netalentovaným malým fotbalistům se ukáže jako trest daleko větší, než se na první pohled mohlo zdát. Marek Němec alias Honza Růžička stojí před životní výzvou: z šestice malých specifických žáčků vychovat fotbalisty, kteří obstojí v meziškolní konkurenci.

Jan „Honza“ Růžička (Marek Němec) je po potyčce v přímém přenosu s vycházející hvězdou svého klubu Sparta Praha, mladým útočníkem Paškou (Marek Lambora), propuštěn ze zaměstnání, vyloučen z klubu a nemůže trénovat. Navíc je kvůli zničení osobního majetku, napadení a kladení odporu při zatýkání pod vlivem alkoholu odsouzen na několik měsíců veřejně prospěšných prací nepodmíněně. Jeho řádění, nezřízené pití a podrážděné chování jsou důsledkem jeho povahy a rozpadajícího se manželství. Jeho žena Sára (Anna Fixová), láska jeho života, ho opustila. Růžička se tak ocitne ze dne na den bez práce, pro kterou žije, bez ženy, kterou miluje, v podnájmu někde na sídlišti a navíc je přinucen v rámci svého trestu trénovat bandu netalentovaných dětí ze sídlištní základní školy. A tak člověk, který dosud nepoznal nic než fotbal a výhry, najednou po sérii velkých životních proher musí poznat i všechno to mimo fotbal, co se nazývá život. A tak má bezdětný chlap v počínající krizi středního věku, který nikdy nechtěl mít děti, na krku rázem několik pěkných kvítek.

Pro Marka Němce je hlavní role fotbalového trenéra Růžičky vykročením ze stereotypu. „Je to debil, zato nádhernej. Ale on se polepší. A mě baví! Je to nesmírně zábavně napsané. Mně skutečně fotbal nic neříká, ale říká mi něco dobrý sportovní výkon, párkrát jsem dobré sportovní výkony viděl, v tomto má ode mě fotbal respekt a pak také za charitativní rozměr. To mi přijde dobrý. Ale jinak tomu neholduju. Husinu nemám, a to točíme na Spartě. Ale ten prostor je charismatickej a umím si představit, že jako divák si to užiju,“ říká Marek Němec, který sám sportu příliš neholduje. „Skončila mi všechna divadelní představení, která mi držela kondičku, tak teď musím. Dělám kliky, sedy, lehy, mám rád kolo a vodní sporty, ale nejsem žádný vášnivý sportovec a nemám sportovní návyk v tom smyslu, že bych si sportem čistil duši. Já si ji čistím přes hudbu a výlety a koukáním do dálky,“ přiznává Marek Němec.

Dále hrají: Anna Fixová, Martin Myšička, Roman Štabrňák, Sarah Haváčová, Anežka Rusevová, Vanda Chaloupková, Marek Lambora a další.