Klavírista Petr Malásek kvůli sádře na obou rukách získal několik trefných přezdívek
Zdroj: herminapress

Klavírista Petr Malásek kvůli sádře na obou rukách získal několik trefných přezdívek

Vytvořeno dne 18.04.2024

Klavírista a skladatel Petr Malásek, který si před několika týdny při jízdě na kole pochroumal obě ruce a má je uvězněné v sádře a ortéze, nesměl chybět na koncertě Petr Hapka 80. V zákulisí kvůli své nedobrovolné ozdobě vyfasoval trefné přezdívky.

Petra Maláska hodně mrzelo, že se nemůže posadit za klavír, protože patřil mezi organizátory koncertu a jeho Skupina Petra Maláska a Symfonický orchestr Českého rozhlasu doprovázel umělce při interpretaci Hapkových písní. Na podium přesto došel a pozdravil diváky.

Rudolf Ortéz a Petr Bezruč jsou nové přezdívky Petra Maláska, který má Hapkovy písně zažrané pod kůží. „S Petrem Hapkou jsme měli vztah krásný. Znali jsme se poměrně dlouho, protože jsem 24 let spolupracoval s Hanou Hegerovou. Vždy jsem ho považoval za tvůrce, jehož hudba jde přímo do duše. Měli jsme v repertoáru hodně jeho věcí, tak se to tak stalo součástí mého hudebního genofondu, a proto mi bylo velkou ctí, že jsem se mohl podílet na tomto večeru,“ uvedl Petr Malásek na podiu Kongresového centra, jehož za klavírem nahradil Matej Benko.

Koncert zorganizoval a přenášel v přímém přenosu Český rozhlas a Petr Malásek spolu s Janem Kučerou speciálně pro tento koncert dali písním nové aranže. S vyprodaným Kongresovým centrem by Petr Hapka asi hodně bojoval, což Petr Malásek potvrdil.

„On byl obrovský trémista. Rád by vystupoval, ale pak viděl ty lidi před sebou a utekl, pak to bylo na mně, abych hrál za něj. Ale v zákulisí to byla neskutečně společenská, bodrá a veselá osobnost. Z výšky těch svých dvou metrů a pár centimetrů snášel jeden vtip za druhým, bylo s ním dobře. Vyhledávali jsme jeho společnost. Kde byl Hapka, tam byla sranda a hezké holky, protože ty se kolem něj také motaly. Ostatně počet jeho dětí tomu také odpovídá. A když toto všechno pominu, zůstává jeho hudba, kterou považuji za fantastickou,“ usmíval se při vzpomínce Petr Malásek.

Koncert Petr Hapka 80 si můžete pustit ze záznamu na ČRo Dvojka a koncert natáčela také Česká televize. Těšte se na záznam.

Video soubor

Zdroj: Aplausin.cz