Krátce po nehodě Aleca Baldwina při natáčení filmu Rust se střílelo i na place Specialistů
Zdroj: TV Nova

Krátce po nehodě Aleca Baldwina při natáčení filmu Rust se střílelo i na place Specialistů

Vytvořeno dne 28.04.2022

 

Včera zveřejněné video, na kterém byly ukázány události následující po smrtelné nehodě během natáčení filmu Rust, opět připomnělo, jak se tato tragédie nemile projevila i na náladě během natáčení seriálů a filmů v České republice, včetně detektivního seriálu Specialisté.

Video soubor

Zdroj: TV Nova

Tragická událost, která se v říjnu minulého roku odehrála při natáčení filmu Rust, připomněla i mnoha českým hercům, že také oni mají občas při natáčení akčních scén v ruce střelnou zbraň. Nepříjemné mrazení v zádech si například vybavil Martin Dejdar, když vzpomínal na scény, které mu z natáčení oblíbeného detektivního seriálu Specialisté uvízly v paměti.

„Dobře si pamatuji díl, kdy mě postřelili. A pak zejména ten, kdy jsem naopak střílel já, což bylo dva nebo tři dny poté, co se stala ta nešťastná událost při natáčení Alecu Baldwinovi. Tehdy jsem dostal do ruky zbraň a vzpomínám si, že to nebyl příjemný pocit.“

Tenkrát major Josef Strouhal (Martin Dejdar) a kapitán Martin Kovář (Jiří Hána) v rámci natáčení epizody Rána do srdce osvobodili novinářku Martinu Svátkovou (Marta Dancingerová) z rukou vražedkyně Anny Kolerové (Marie Švestková). Jednalo se o vypjatou scénu, při které došlo i na střelbu a vzhledem k tomu, že se natáčelo 25. října 2021, tedy opravdu bezprostředně po neštěstí v USA, tak není divu, že se všem hercům vkrádaly do hlavy i trochu neblahé myšlenky.