Bez roucha se hrálo naposledy! Festival Jiřího Menzela v Divadle Bez zábradlí ale pokračuje dál
Zdroj: herminapress

Bez roucha se hrálo naposledy! Festival Jiřího Menzela v Divadle Bez zábradlí ale pokračuje dál

Vytvořeno dne 27.04.2022

 

Čtyřstou reprízou se Divadlo Bez zábradlí rozloučilo s komedií Bez roucha aneb Ještě jednou zezadu. Divadlo tuto inscenaci režiséra Jiřího Menzela hrálo od roku 2000 a nyní, v rámci probíhajícího Festivalu Jiřího Menzela, herci odehráli derniéru této oblíbené hry.

Z doby, kdy hru v roce 1986 poprvé uvedl Činoherní klub, v ní v Divadle Bez zábradlí hráli tři pamětníci. Rudolf Hrušínský, Kateřina Frýbová a Jana Švandová.

„Zkoušení bylo náročné, protože Jiří Menzel byl precizní. V Činoheráku jsem to hrála asi 20 let a pak tady dalších 20. Pořád stejnou postavu Dotty Ottleyové. Možná je dobře, že hra končí, protože bych to hrála snad do sto padesáti let,“ usmívala se Jana Švandová.

Jinou vzpomínku přidal Rudolf Hrušínský ml. „Jirka Menzel hrál jako záskok všechny mužské role. Akorát já byl pořád zdravý. On mě prosil, ať alespoň na jedno představení ochořím, aby si mohl mého Tima zahrát.“  

V divadelní kavárně po představení také kolovaly staré fotky. Uvedla je Kateřina Frýbová a jsou na nich herci, kteří tenkrát ve slavné komedii Bez roucha hráli: Veronika Freimanová, Jitka Asterová, Petr Čepek, Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Jana Švandová a další.

Dnes Festival Jiřího Menzela pokračuje uvedením hry Kdes byl(a) v noci? Festival, věnovaný památce jednoho z nejvýznamnějších českých filmových a divadelních tvůrců, potrvá v Divadle Bez zábradlí do 28. dubna.