Ladislav Frej se stydí za svoji spoluobyvatelku: Je strašně sprostá!
Zdroj: herminapress

Ladislav Frej se stydí za svoji spoluobyvatelku: Je strašně sprostá!

Vytvořeno dne 09.11.2022

 

Herec Ladislav Frej zavzpomínal na dětství, které prožil v tatínkově hospodě, a promluvil také o té, která mu teď dělá doma společnost. O Maryšce.

Ladislav Frej se stal hercem proti vůli svého otce. „Tatínek neměl radost, když jsem mu řekl, že chci jít na herce. Řekl, abych si napřed udělal nějaké řemeslo. On byl hospodskej, měli jsme hospodu, a tak počítal s tím, že ji zdědím. Ale nezdědil jsem ji. V devětačtyřicátým nám to bolševik vzal. Tatínek říkal, že hraní v divadle není žádná práce. V hospodě jsem fungoval jako diskžokej, byl jsem první DJ v protektorátu,“ vzpomíná Ladislav Frej, který v tatínkově hospodě trávil čas od malička.

„V lokále nám visel Hitler. Musel. Štamgasti se mě ptali: Laďo, kde je opice? A já ukázal na toho Hitlera. Naštěstí to nikdo neprokecl, jinak by tatu zavřeli,“ vypráví Frej v 7 pádech Honzy Dědka.

K herectví ho přivedl kamarád. „Přivedl mě k tomu můj spolužák v páté třídě. Říkal mi: Laďo, v Janáčkově divadle sháníme do dětského sboru nějaké kluky. Tak jsem tam šel a otevřelo se přede mnou zákulisí. A každé staré divadlo má takovou nezapomenutelnou vůni, že když k tomu jednou přičichnete, už se toho nezbavíte,“ popsal moment, který rozhodl o jeho budoucí profesi.

Po smrti třetí osudové ženy dělá Ladislavu Frejovi doma společnost papoušek Maryška. „Mám už třetího papouška. První mě milovala, to byla Gejša, vlezla mi pod košili a ozobkávala mě. Ale uletěla mi, mojí blbostí. Pak jsem měl Pašu, to byl nejchytřejší papoušek ve střední Evropě. Když měl Einstein výročí narození, naučil jsem ho speciální teorii relativity. On byl tak chytrej, že si vymejšlel slova, řekl o sobě, že je Paša herec Doprdelec. Nevím, jak na to přišel, to si vážně vymyslel. Ale zahynul na dnu. A teď mám Maryšku. Ta je strašně sprostá. Vždycky se stydím, když někdo přijde,“ pobavil Ladislav Frej Honzu Dědka.

 

 

 

Default User Image
Věra Lipovská, 09.11.2022 15:31
Freje mám ráda a vážím si ho už jen proto,že chová doma papouška,prostě nějakýho živýho tvorečka.
Default User Image
černá ruka , 09.11.2022 18:50
starej galatík byl vždycky protivnej dědek. kdo ho zná, tak ví.
a papoušek je možná sprostej, ale sám od sebe určitě ne, že jo... :-/
Default User Image
ANNA, 09.11.2022 20:46
Láďu Freje jsem milovala v seriálu Nemocnici na kraji města Jeden můj kolega se chlubil, že je Frej jeho spolužák z gymplu a že nás seznámí. Nedošlo k tomu. Možná dobře, byl to velký sukničkář a jen by mi zlomil srdce. Já naivní si myslela, že je svobodný.