Láska, nevěra, staré lásky, rozchody… Do kin vstoupí romantika
Zdroj: Falcon

Láska, nevěra, staré lásky, rozchody… Do kin vstoupí romantika

Vytvořeno dne 30.12.2021

Nová komedie "V létě ti řeknu, jak se mám", pod níž je podepsán autorský tým divácky úspěšných filmů Všechno nebo nic a Příliš osobní známost, vstoupí do kin ve valentýnském týdnu, 17. února 2022. S romantickou náladou svátku zamilovaných souzní i příběh filmu, jehož hlavní linkou je hledání lásky, štěstí a síly přátelství.

V hlavních rolích filmu, který podobně jako oba předchozí režírovala Marta Ferencová, se představí řada českých i slovenských herců – Tereza Kostková, Martin Hofmann, Jaroslav Plesl, Ondřej Sokol, Ján Koleník, Soňa Norisová, Simona Babčáková, Petra Vajdová. Hereckou sestavu doplní i rumunské herečky Andreea Vasile nebo Dana Rogoz.

Příběh mapuje životy party čtyřicátníků, kteří jsou kamarády od dětství a dodnes se potkávají, teď už spolu se svými rodinami. Po letech se ale začínají objevovat tajemství, která jejich životy navždy změní.  Ukazuje se, že být šťastný je docela dřina, ale důležité je, abychom se nepřestávali snažit.

Ivana (Tereza Kostková) žije jen pro rodinu a své kamarády a za všech okolností se snaží, aby se všichni měli rádi a byli spokojení.  Ovšem jen do chvíle, kdy jí manžel Martin (Marián Miezga) oznámí šokující rozhodnutí. Adriana (Dana Rogoz), rozvodová právnička se jako jediná z party nevdala a nemá děti. Žije sama, ale udržuje poměr se svým šéfem Filipem (Martin Hofmann). Není však předstíraná nezávislost jenom další skrývané tajemství? Další z party Ela (Andreea Vasile) známá televizní moderátorka vede harmonický život s překladatelem knih Andrejem (Ondřej Sokol) a jejich desetiletými dvojčaty.  Když se nečekaně objeví její bývalá láska David (Ján Koleník), prochází Elino manželství zkouškou důvěry. Majitel restaurace Vláďa (Pavel Bartos) se po rozvodu s Věrou (Soňa Norisová) podruhé oženil s mladší Broňou (Dominika Morávková). Po zkušenostech z minulého vztahu si nepřeje, aby jeho žena pracovala, a tak Broňa dělá všechno pro to, aby se o jejích pracovních aktivitách nedozvěděl. Spleť tajemství, které mají mezi sebou nejen páry, ale i samotní přátelé, se začne ještě víc zamotávat, když se na Adrianu a Filipa tajně obrátí manželka premiéra (Petra Vajdová) a chce svého muže (Jaroslav Plesl) opustit v čase předvolební kampaně...

Komedie V létě ti řeknu, jak se mám vznikla podle knihy a scénáře autorky bestsellerů Evity Twardzik, podobně jako Všechno nebo nic a Příliš osobní známost. Spisovatelka, moderátorka a novinářka, která část ze svých knih vydala pod jménem Urbaníková, patří k vyhledávaným autorkám jak v Čechách, tak na Slovensku. Film V létě ti řeknu, jak se mám uvede 17. 2. 2022 do kin distribuční společnost FALCON.