Láska s Pidrmanovou na skále sebevrahů. Na udání přijel policejní vyjednavač
Zdroj: Se svolením produkce

Láska s Pidrmanovou na skále sebevrahů. Na udání přijel policejní vyjednavač

Vytvořeno dne 24.01.2023

Ponurá atmosféra z vyhledávaného místa sebevrahů umocnila děj klipu, který doprovází singl Najednou. Autorem je písničkář a kytarista Láska a herečka Jana Pidrmanová. Lidé je udali a na místo natáčení byl vyslán policejní vyjednavač!

Klip se natáčel na několika lokacích v Praze, kamery i střihu se ujal Vít Kanyza, finančně ho podpořila OSA. Samotné natáčení provází i spousta celkem bizárních příběhů. „Když jsme dotáčeli na Bránických skalách, přišel za námi nějaký člověk s dotazem, zda jsme tam pracovně. Obratem se ukázalo, že je to policejní vyjednavač v civilu. On i jeho kolegové (kteří stáli ukryti opodál) totiž přijeli na něčí udání, že na skále někdo stojí a pravděpodobně se chystá seskočit. Nevědomky jsme si totiž k natáčení vybrali oblíbené místo sebevrahů. Trochu nás z toho zamrazilo, nebudeme lhát,“ doplňuje okolnosti vzniku klipu písničkář Láska (vl. jménem Václav Vaňura).

Na samý začátek roku si písničkář připravil svůj nový singl Najednou, který se dotýká vážných témat jako jsou osobní vyhoření, vážná vztahová nedorozumění či problematika sebevražd. Režie klipu se tentokrát ujal oblíbený herec Jaromír Nosek, kterého v Láskových klipech známe spíš z opačné strany kamery. „Někdy v létě jsem byl v divadle na hře Přátelák, kterou Míra režíroval. Když jsme pak spolu seděli a on říkal, jak ho režírování baví, domluvili jsme se, že mu svěřím svůj další klip. Takže vše, co v klipu vidíte – příběh, lokace, kostýmy…to vše je čistě Mírova práce,“ popisuje vznik klipu hudebník. V hlavní ženské roli se představuje populární herečka Jana Pidrmanová, která je široké veřejnosti dobře známá z TV inscenací či angažmá v Národním divadle.

Láska zakončil rok 2022 úspěšným akustickým turné s Jakubem Děkanem. V turné proto budou oba umělci pokračovat i na jaře 2023. Těšit se tak můžeme na koncerty například v Plzni, Olomouci, Děčíně, Sokolově, Sušici a dalších městech nejen v Čechách.

Zdroj: Produkce klipu