Legenda slaví! Nenechte si ujít koncert Pavel Sedláček 80+
Zdroj: herminapress

Legenda slaví! Nenechte si ujít koncert Pavel Sedláček 80+

Vytvořeno dne 03.10.2021

Pavel Sedláček, rock’n‘rollová legenda, chystá jubilejní koncert ke svým nedávným 80. narozeninám. Uskuteční se 17. 10. 2021 v Lucerna Music Baru v Praze.

Zpěvák, který byl už od 50. let průkopníkem rock’n’rollu a později big beatu u nás, zahraje se svou kapelou Cadillac. Jako hosté s ním vystoupí i další osobnosti jako Petr Janda, Petr Vondráček, Jiří Šlupka-Svěrák, Viktor Sodoma, Karel Kahovec, Mirek Hajšman, Jiří Šimák a Rosťa Pechoušek, kteří jsou nejen jeho kamarády, ale také většinou stálými hosty na koncertech Pavla a jeho kapely. V průběhu večera zazní největší světoznámé rock´n´rollové hity.

Málokdo ale ví, že Pavel Sedláček vnesl do českého jazyka slovo bigbít. Slovo rock and roll bylo na sklonku padesátých let, stejně jako coca cola, symbolem západního života. Známá je aféra, kdy v roce 1957 na jednom tanečním večírku v Mánesu, kde se tančil rock and roll, policie všechny pozavírala. Přihlásit se tedy k rock and rollu bylo velmi riskantní. Pavel Sedláček měl v repertoáru píseň, kterou mimo jiné zpíval Don Lang, a ta se jmenovala The Big Beat. Sedláčkovi se to slovo big beat zalíbilo a protože v té době byla uznávanou a populární jazzovou formací Studijní skupina tradičního jazzu, použil tento vzor a svou skupinu pojmenoval Studijní skupina bigbítu. A tak se zrodil bigbít a s ním do roka a do dne skoro stovka bigbítových kapel.

Dnes Pavel Sedláček zpívá za doprovodu skupiny Cadillac. Hudební publicista Jiří Černý o nich v časopise Rock & Pop napsal: „Pro svoji neopakovatelnou atmosféru, která podmanivým rytmem a neuvěřitelným elánem rozproudí krev každého návštěvníka jejich vystoupení, bez rozdílu věku. Tito padesátníci a šedesátníci dokáží odevzdat profesionální výkon na špičkové úrovni.“