Literární debut Marty Dancingerové - maminky ze seriálu Kukačky. O čem psala?
Zdroj: Se svolením No Limits Art

Literární debut Marty Dancingerové - maminky ze seriálu Kukačky. O čem psala?

Vytvořeno dne 08.10.2021

 

Herečka Marta Dancingerová , televizním divákům známá jako mladá maminka z veleúspěšného seriálu Kukačky, se projevila také jako zdatná spisovatelka. Mezi čtenáře vypustila svoji první knížku s názvem „nesmělí“.

Malé písmeno na začátku názvu knihy je naprosto v pořádku. „Štve mě, že svět chce od lidí, aby byli za každých okolností stoprocentní ve všem, co dělají a jak vypadají. Ale jsou i lidé, kteří netouží být naprosto dokonalí a ti se v dnešním světě ztrácí. Proto mě hodně posílilo, když je někdo nesmělý a nebojí se to přiznat,“ uvedla autorka, která materiál o „malých velkých“ lidech sbírala na svých procházkách s dětským kočárkem.

O kmotrovství své knihy požádala Marta Dancingerová uměleckého šéfa Činoherního klubu Martina Fingera a kápla na toho pravého. „Nesmělý jsem odjakživa. Když se mě Marta zeptala, jestli bych jí nepokřtil knihu, nejprve jsem se podivil, že vůbec píše a pomyslel si, že to nebude asi šálek mého čaje. Ale pak jsem knihu přečetl jedním dechem. Je o obyčejných lidech, jejichž hodnota je v tom, že jsou dobří lidé. Jsem hrdý kmotr,“ usmíval se Martin Finger, s nímž Marta Dancingerová hraje v Činoherním klubu v nové inscenaci Ošklivec.

Marta Dancingerová jen na závěr nesměle poznamenala, že kniha s ilustracemi Radoslava Sládka je ve velikosti nejnovějšího typu iPhonu, vejde se do kabelky a číst se dá kdekoli. Tak, když si lidé knihu koupí a bude jim líbit, třeba se pustí do dalšího psaní.

 

 

 

Default User Image
Rozárka, 08.10.2021 17:45
Knížku jsem již přečetla a je skvělá oddychovka, doporučuji. Krásné příběhy ? a úžasná ilustrace ??‍♀️