Lucie Benešová ukázala svou snachu Anežku, Vlastina Svátková prozradila, kdo jí doma vaří
Zdroj: Se svolením Prague Mussel Week

Lucie Benešová ukázala svou snachu Anežku, Vlastina Svátková prozradila, kdo jí doma vaří

Vytvořeno dne 09.09.2022

Vůně moře zavanula pod nosy známých osobností, které se nemohla dočkat 4. ročníku Prague Mussel Weeku, takže s radostí přijaly pozvání na degustační večeři složenou právě s mušlí.

Jako správná Francouzka herečka Chantal Poullain mořské plody miluje. „Když jsem se přestěhovala do Česka, tak jsem si pro ně posílala i 300 kilometrů, aby měl Vladimír na talíři čerstvého lososa. Pak otevřeli prodejnu u Mostu legií, tak to bylo jednodušší,“ vzpomínala herečka, kterou oblékla návrhářka Martina Pipková Loudová na gurmentsky krušné začátky svého pobytu v Praze. Že se mohla stát ambassadorkou Prague Mussel Weeku , tak bylo pro zakladatelku nadace Archa Chantal velkou ctí a zadostiučiněním, že se i gastronomie v Česku zařadila do té světové. Pochlubila se také, že chystá už 30. ročník svého kalendáře Proměny.

Mušle jsou oblíbeným pokrmem i u desetičlenné rodiny herečky Lucie Benešové. „Naštěstí nikdo u nás doma není na mořské plody alergický, takže je můžu vyvářet na kila. Tedy přesněji kupuju vždycky dvě kila mušlí a dělám je na víně. Stejné chutě jako my má i moje snacha, se kterou jsme si padly do noty úplně ve všem,“ svěřila Lucie, která na degustační večeři vzala maminku, a právě i snachu Anežku, manželku jejího nejstaršího syna Luciána. Dámy pobavily robotické vozíky na dálkové ovládání, které přivážely plné a odvážely prázdné talíře. „Vida, v 21. století už nebudou potřeba za chvíli ani číšníci,“ smály se.

„Ani já nejsem žádná velká kuchařka. Samozřejmě vařím, mám tři syny, ale nevyhraju si s tím tak, abych připracovala desetichodové menu. Mám ale ráda, když vaří chlap. A můj Honza je na vaření šikovný. Doma mě přivítá s teplým jídlem, když se vrátím z celodenního natáčení. Jeho specialitou jsou špagety s hovězím masem, skvěle také griluje,“ doplnila herečka Vlastina Svátková, která si chutě moře užila právě s přítelem Janem Rybou.

Milovnicí mušlí je také zpěvačka Kateřina Bohatová, pro kterou byla večeře příjemným relaxem před chystanou premiérou muzikálu Biograf láska, kde ztvárňuje jednu z hlavních rolí. „Na chvilku nemyslet na roli a vypadnout bylo úžasné,“ svěřila Katka.