Lucie Bílá prozradila: Co Maminy probírají v šatně?
Zdroj: herminapress

Lucie Bílá prozradila: Co Maminy probírají v šatně?

Vytvořeno dne 15.09.2022

Muzikál Maminy bude po dubnové premiéře muzikálu Láska je láska již druhým producentským počinem zpěvačky Lucie Bílé v nově zrekonstruovaném divadle v pražské Karlově ulici. Premiéra se uskuteční už 21. září.

Lucie Bílá si v Maminách zahraje roli svobodné matky Tiny. „Roli jsem si vybrala kvůli písničce Každý druhý víkend. Je smutná a dojemná, ale Tina není smutná, je sexy, neztratila smysl pro humor a těší se na lásku,“ popsala svoji Tinu zpěvačka.  

V muzikálu hrají samé ženy, jak to asi vypadá v zákulisí, když se všechny sejdou a každá má něco na srdci? „Jednou jsme se všechny ženské sesypaly na režiséra představení Toníčka Procházku. Měl z nás velkou hlavu a důrazně žádal o ticho a klid. Ale musím říct, že jsem si cíleně vybrala super kolegyně, které navíc famózně zpívají. Nám je v šatně dobře, řekneme si, co doma, někdo přinese štrúdl nebo ovoce. Včera jsem přinesla tašku oblečení a prohrabaly se v tom. Co komu bylo, odnesl si to domů.“

Přestože muzikálu vévodí růžová barva, na své si přijdou i chlapi. V každé písničce se najde každá máma či babička, ale najdou se tam i tátové. „Udělali jsme představení pro známé a v hledišti se smáli nebo pofňukávali i muži. Výhoda je, hlavně pro muže, že představení trvá hodinu a půl bez přestávky, tak to by ti chlapi mohli skousnout a se svými manželkami či přítelkyněmi na Maminy vyrazit.“

Prvorodička Amy (Markéta Poulíčková nebo Markéta Schimmerová Procházková), ambiciózní právnička Brooke (Kateřina Pechová, Iva Pazderková nebo Michaela Zemánková), sarkastická matka pěti dětí Barb (Pavlína Ďuriačová nebo Tereza Hálová) a svobodná matka Tina (Lucie Bílá bez alternace). Čtyři maminy se setkávají na předporodním večírku a společně sdílejí strasti i radosti mateřství. Mezi padouchy, se kterými jako superhrdinky dennodenně bojují, totiž nepatří pouze domácí úkoly, školní svačinky a hory špinavého prádla. Mateřství je jízda na emoční horské dráze, kde je narození dítěte teprve začátek… Protože být maminou, to je poslání na celý život!