Nejstarší evropský bigband nestárne. Legendy Zíma a Simonová předaly žezlo mladým
Zdroj: herminapress

Nejstarší evropský bigband nestárne. Legendy Zíma a Simonová předaly žezlo mladým

Vytvořeno dne 14.09.2022

Orchestr Karla Vlacha má za sebou od roku 1939 tisíce zahraných a nahraných skladeb, desetitisíce koncertů a vystoupení, statisíce najetých kilometrů za posluchači po celém světě. Pravidelně s ním vystupovaly takové hvězdy jako Josef Zíma, Yvetta Simonová či Pavlína Filipovská, A právě tyto legendy symbolicky předaly žezlo mladým tvářím.

Video soubor

Zdroj: Orchestr Karla Vlacha

V Orchestru Karla Vlacha Yvetta Simonová (93) vytvořila nezapomenutelnou dvojici s Milanem Chladilem. „Dohromady nás dal Vladimír Dvořák, ten Vlachovi navrhl, aby dal ke mně právě Chladila. Karel Vlach ale pro nás neměl žádnou píseň a pověřil Dvořáka, aby nějakou složil. A ten otextoval píseň O nás dvou, která se stala velkým hitem. Také mě štvalo, že jsme s Chladilem při zpívání stáli skoro v pozoru, ale tenkrát se při zpěvu nevyžadoval pohyb, byl to takový trend,“ vzpomínala Yvetta Simonová, která ve svém věku vypadá úžasně. „Každý den cvičím, hned ráno. Uvařím si hrnec kafe, pak jdu na zem a cvičím. Musím se rozhýbat, jinak bych se nehnula.“

Od nastávající sezóny se novými tvářemi Orchestru Karla Vlacha stávají zpěváci Václav Noid Bárta a Tereza Mašková. „Je to velká zodpovědnost po takových velikánech převzít repertoár, ale kolena se nám neroztřásla,“ svorně uvedli oba protagonisté.

Legendární orchestr navíc získal také novou domovskou scénu, která odpovídá jeho výjimečné historii. Díky vstřícnému přístupu vedení Kongresového centra bude orchestr využívat unikátních prostor pražského Kongresového centra, a to jak pro veřejné produkce, koncerty a vystoupení, tak pro zkoušení. Premiérový jarní galakoncert v novém působišti se chystá 16. dubna 2023.

 

 

 

Default User Image
Božena, 14.09.2022 16:29
O nás dvou už Goethe psal... je nezapomenutelný hit, přeji paní Simonové pevné zdraví, byla a je úžasná
Default User Image
Josef, 14.09.2022 19:30
Parádní tradice orchestru,všem přeju velké pokračování a hodně úspěchů.Teda Yvetto,ten džínový oblek Ti parádně sluší.
Default User Image
Jirka , 14.09.2022 20:26
I když to není úplně můj styl hudby, rád si je poslechnu. Přeji oběma pevné zdraví.
Default User Image
Dana Svobodová, 15.09.2022 00:23
Obdivuji celý život zpěvačku paní Yvettu Simonovou. Je jí 94 r., denně cvičí, je stále hezká, pohyblivá a nádherná dáma v džínovém obleku. Další legenda Josef Zíma, s ním jsem zpívala v pořadech Na Vlachovce v Hradci Králové. S paní Yvettou Simonovou jsme se střídaly na jevišti v kulturním domě Střelnice v Hradci Králové. S Milanem Chladilem nazpívali mnoho krásných písniček. Přeji paní Simonové a panu Zímovi pevné zdraví a ať jim to stále zpívá a potěší posluchače, kteří je milují, tak jako já.
Default User Image
Josef Jedlička, 15.09.2022 06:15
Poslední žijící legendy, které bych mohl poslouchat do nekonečna. Musím říct, že je málo zpěváků, kteří by se hodili pro repertoár Karla Vlacha jako jsou tito dva.Oba mají super hlas a myslím si, že jim to půjde skvělé. Těším se na koncert 👍