Maminka Jana Dolanského si se synem zahrála v seriálu. Je to jejich druhá herecká spolupráce
Zdroj: TV Prima

Maminka Jana Dolanského si se synem zahrála v seriálu. Je to jejich druhá herecká spolupráce

Vytvořeno dne 13.01.2022

 

První díl letošního roku přivede do Severočeské vojenské nemocnice v Rubavě i drogovou babičku, kterou si zahrála Mária Dolanská, maminka herce Jana Dolanského, který v seriálu 1. MISE cepuje v roli plukovníka Hofmana mladé frekventanty.

Video soubor

Zdroj: TV Prima

„Hraju tady takovou „pohádkovou babičku“. Jsem babička kluka, který pašuje drogy. Ona ho miluje, ale on ji použije jako přepravce drog v jejích střevech. Když babička zůstane sama a má jenom toho vnoučka a miluje ho, možná se to může stát. Já bych to neudělala, a hlavně u nás v rodině bychom k tomu nedospěli,“ hledá pochopení pro jednání své postavy Dolanská, která tuto roli ráda přijala. „Jsem vždycky šťastná, když si můžu někde zahrát. Hodně jsem hrávala v Hradci Králové. Šestnáct let v divadle. A když jsem se se svými dvojčaty přestěhovala do Prahy, zůstala jsem hodně stranou. Změnila se politická situace, v divadle, v kultuře. Nesehnala jsem práci, a tak jsem musela začít dělat něco jiného, protože jsem živila svoje děti sama,“ vzpomíná maminka dvojčat Jana a Jiřího Dolanských, Mária Dolanská.

„Jsem moc ráda, když si na mě někdo vzpomene. Vždycky jsem si myslela, že jsem se pro to narodila a musím říct, že mám pocit, že je mě jenom půlka. Herectví mi strašně chybí. Tak jsem se herectví vzdálila, že už nemám vysněnou roli, jsem vždycky ráda, když si můžu zahrát i malou roli,“ dodává Dolanská, která pracuje ve školství. „Už jsem dlouho důchodce. Dlouho. Pracuju v Akademickém gymnáziu ve Štěpánské, trochu pomáhám s dramatickým kroužkem. Mám svůj důchod, ale pracovat musím, protože by mi důchod nestačil. Podnikala jsem a měla jsem velmi malý důchod. Začínala jsem na 8 tisících,“ svěřila se herečka, pro niž je setkání se synem při práci výjimečné. „S Honzíkem jsme si zahráli jen jednou jedinkrát. V inscenaci Tolik hlav Kamila Střihavky. A to jenom proto, že jsem náhodou dělala záskok za paní Hadrbolcovou, která byla v tu dobu nemocná. Jinak jsme se nepotkali ani na jevišti, ani ve filmu, ani v televizi. Vzala jsem tuto nabídku i proto, abychom se viděli a byla jsem moc ráda, že se potkáme. Honza je sluníčko a byl vždycky. Od malička,“ práskla na slavného syna Dolanská.

První díl přinese i pikantní zápletku. Fotbalová hvězda v podání Ladislava Ondřeje si z bujarého večírku s exotickou dívkou odnese nepěknou památku v podobě vzácné pohlavní choroby donovanózy. „Mám tady takovou malou roličku slavného fotbalisty, který si s kluky z týmu dělal pořádný mejdan, během kterého si propůjčili jednu dívku a odnesli si na tuto akci zdravotní památku. Netuším, proč tuto roli nabídli mně. Když mi volali na tu roli, upozorňoval jsem je, že jako fotbalista nevypadám a že korona s mým tělem taky udělala svoje. Já nehraju fotbal ani na playstationu. Podle mě jim to 10 lidí odmítlo, tak si řekli, že zavolají mně. Ale je to ale vtipná linka, baví mě to,“ vtipkoval během natáčení 1. MISE herec Ladislav Ondřej