Devadesátky: Skvělá práce maskérů změnila Michala Novotného na mafiána Jonáka
Zdroj: herminapress/Česká televize

Devadesátky: Skvělá práce maskérů změnila Michala Novotného na mafiána Jonáka

Vytvořeno dne 12.01.2022

 

Herec Michal Novotný skvěle ztvárnil postavu Ivana Jonáka v novém kriminálním seriálu Devadesátky. Maskéři odvedli skvělou práci a herec byl od kontroverzního podnikatele k nerozeznání.

Rozhodující bylo, jak mi vypomohli kolegové v maskérně. Když jsem si vzal tu ovci na hlavu, posadil ji na můj obtloustlý obličej a navlékl jsem se do bílého obleku, vyšel z toho jasnej Jonák. Samozřejmě jsem prošel castingem, z agentury mi zavolali, i když mi přímo byla role nabídnuta, dělal jsem v České televizi kamerové zkoušky,“ nastínil herec, jak přišel ke své roli.

„Zjišťoval jsem si věci o panu Jonákovi, které nejsou úplně známé. Ale protože se jedná o epizodní roli, tak jsem nemusel jít tolik do detailu, jako kdyby se natáčel celovečerní film. Nejvíc zavazující bylo, že jde o všeobecně známou postavu, nesmazatelnou figuru, kterou si pořád lidi pamatují. Když kolega Richard Němec zahraje Tondu Bělu, asi vám většina diváků nic neřekne, protože ho nebude znát. Když máte hrát někoho, koho každý zná, tak je to fakt těžký úkol. Na druhou stranu, ten prostor, aby se vylíčil Jonák do detailu, prostě nebyl. V našem seriálu je ale zachycen v trochu jiném světle, než jak vystupoval před médii, s bouchačkou v ruce, kdy dával na odiv svoje prsteny a auta. Tady už má policajty za zadkem a už to není takový mistr světa,“ prozradil Michal Novotný o své roli Ivana Jonáka.

 

 

 

Default User Image
Šarmantní , 15.01.2022 22:31
Maskéři rekvizitáři lokační atd ...vynikající super !!! Jen lidé kteří vědí byli znali atd .vidí nesrovnalosti ... ale herci všichni máte můj veliký obdiv...díky za tento seriáĺ