Maršálek, Burešová, Smetana, Eben. Češi zase mají koho kritizovat ze svého lenivého gauče. A zaplať pánbůh za to!
Zdroj: herminapress

Maršálek, Burešová, Smetana, Eben. Češi zase mají koho kritizovat ze svého lenivého gauče. A zaplať pánbůh za to!

Vytvořeno dne 13.11.2023

Na rozdíl od politické, nebo ekonomické diskuze, kdy je mít třeba alespoň nějaké elementární vzdělání, mohou české televizní seriály a jejich hlavní protagonisty kritizovat diváci tak říkajíc „z Horní-Dolní“, aniž by opustili svůj pohodlný gauč a měli o televizní tvorbě "šajnu". (Nebo alespoň věděli, kdo napsal Temno nebo složil Libuši).

Momentálně se řadí na první místa kritizovaných cukrář a „tanečník“ Josef Maršálek, tradičně herečka a zpěvačka Eva Burešová a pomalu a jistě se z kritizovaných osobností vytrácí Emma Smetana. Nic méně pořád její herectví - neherectví rezonuje internetem. Jednou za rok, vždy když se vysílá StarDance, startují kritici Marka Ebena, potažmo Terezy Kostkové.

„Lidoví kritici“ televizní tvorby se na internetových diskuzích mohou beztrestně slovně vydovádět a na úspěšného, populárního, slavného, finančně zabezpečeného, šťastného umělce pustit proud svých kritických názorů. (Dle psychologů si tak mnohdy kritici vybíjejí svou frustraci z jejich snad nepovedeného a šedivého života).

Hodnotí nejen jejich herecké či pěvecké kvality, ale též jejich tvář, postavu nebo věk a to mnohdy velmi nevybíravými slovy. Vše pochopitelně z pohodlí svého gauče a mnohdy ani ne pod svým pravým jménem. Ke kritikům na sociálních sítích se pak přidávají amatérští novináři, kteří se například v rubrice Seznam-medium, mohou rozepsat do neuvěřitelných a mnohdy nesmyslných souvislostí. Bohužel také zde mnohdy anonymně, pouze pod hlavičkou příkladně „Blogerka Terka“. (Hlavně, že to sype).     

S pocitem „to sem jim to nandal“ pak usíná kritik spánkem spravedlivých, v posteli plných drobků od brambůrků a s nedopitou lahví piva u postele. (Humor).

A proč zaplať pánbůh za to? Inu, protože ve finále jsou všichni spokojeni a je relativní klid ve společnosti. Kritik beztrestně a anonymně zkritizoval českou televizní kulturu. Umělcům se dostálo popularity, byť sem tam museli spolknou i ostřejší slovo. Ale to „vem čert“. Hlavně, že se píše. Blogerka Terka si vydělala svůj peníz za napsání článku a vůbec nikomu nevadí, že neznáme její pravé jméno, jak bývá v médiích pravidlem. To zaprvé, a zadruhé nikomu nevadí, že samotný text má k autorskému článku velmi daleko, protože je celý vlastně derivátem článků jiných autorů, či parafrázování mnoha internetových diskuzí.

Takže suma sumárum, je vlastně všechno v pořádku a můžeme se jen dohadovat, kdo vystřídá výše v titulku uvedené umělce v budoucnu. Díky, že jsou to jen umělci. Co by se asi dělo, psát článek o kritizovaných politicích.

A pamatujte: Maminka a pan režisér mají vždycky pravdu.