Matky už jsou skoro komlet! Stihnou listopadovou premiéru?
Zdroj: Archiv

Matky už jsou skoro komlet! Stihnou listopadovou premiéru?

Vytvořeno dne 20.10.2020

 

Do cílové rovinky se blíží konečné úpravy nové české komedie Matky, která vyniká nejen skvělým obsazením, ale i tématem mateřství nahlíženým z několika úhlů. „Ve filmu se myslím najdou všichni – ženy těhotné, po porodu, s většími dětmi, ale samozřejmě i chlapi. Zkušenost s dětmi je prostě trvalá a my jsme se ji pokusili zprostředkovat s humorem,“ popsal snímek jeho režisér Vojtěch Moravec.

V hlavních rolích čtyř kamarádek, které řeší zejména své i cizí potomky, ale samozřejmě taky muže, vztahy, sex nebo rodinu, se představí Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Gabriela Marcinková a Sandra Nováková. Ta spolu se scenáristkou Vandou Zaplatílkovou Hutařovou stojí i za scénářem snímku ze života a o životě. Partnery hlavních postav ztvárnili Jakub Prachař, Jiří Langmajer, Vladimír Polívka, Štěpán Benoni a Václav Neužil.

„Myslím, že se tady povedlo dát dohromady fantastické obsazení. Mám strašnou radost, že jsem měla možnost se na place potkat se všemi holkami. Moc si jich totiž vážím jako hereček a mám je ráda i lidsky,“ svěřila se Hana Vagnerová, která hraje roli Sáry, maminky, která si porod a mateřství maluje v růžových instagramových barvách.

„Všichni herci jsou výborní, jejich reálné životy se dokonce trochu prolínají s těmi filmovými, a tak to všechno zapadlo,“ pochválil herce režisér Moravec, který i v menších rolích režíroval velmi zajímavé herecké osobnosti. Rodiči filmových rodičů se totiž stali například Viktor Preiss, Zuzana Mauréry, Ondřej Pavelka nebo Alena Mihulová.

Film Matky by měl přijít do kin už 26. listopadu tohoto roku. Produkuje jej společnost Up&Up production Moniky a Jana Schwarczových, distributorem je společnost Bontonfilm.