Pavel Šporcl nechtěl v karanténě mluvit s ženskými. Vzal zavděk Žmolíka a je z toho kniha
Zdroj: Šporcl Arts agency

Pavel Šporcl nechtěl v karanténě mluvit s ženskými. Vzal zavděk Žmolíka a je z toho kniha

Vytvořeno dne 20.10.2020

Můj život (nejen) s houslemi je název velmi otevřené a upřímné zpovědi fenomenálního houslisty, kterou vydalo Nakladatelství ČAS. V průběhu jarních měsíců letošního roku v době krizových opatření ji zaznamenal známý moderátor a houslistův přítel Václav Žmolík.

Pavel Šporcl je umělec, který toho pro popularizaci klasické hudby udělal víc než kdo jiný. Když vzal jako předškolák poprvé do ruky housličky, určitě ho ani nenapadlo, že jeho jméno budou jednou s obdivem skloňovat i ti, kteří tomuto uměleckému oboru jinak příliš neholdují. Píle a cílevědomost spolu s talentem, rodinným zázemím a obětavými učiteli ho dovedly až k postavení houslisty světového věhlasu.

V pravidelných intervalech jsme se potkávali prostřednictvím svých počítačů a hodiny povídali o všem možném. Hlavně o Pavlovi, což najdete v tomto rozhovoru. Ale probrali jsme i ledacos dalšího. Jako dva chlapi, kteří si rozumí. A myslím, že toho teď o Pavlovi vím jako málokdo. Povedlo se mi ho otevřít. Nemá totiž co tajit“, řekl k nové knize Žmolík. „Nabídku, abych vedl tento knižní rozhovor, jsem dostal osobně od Pavla a moc mě potěšila,“ dodal.

Rozhovory s Vaškem Žmolíkem se staly nedílnou součástí tohoto období. I z toho důvodu, že mě všude obklopují samé ženy, jsem si rád popovídal s mužem.

Známý a neúnavný propagátor klasické hudby dává čtenáři výjimečnou příležitost poznat ho nejen jako fenomenálního umělce, ale hlavně jako člověka. Je neobvykle otevřený a pouští zájemce hluboko do svého soukromí.

„Na možnost vydat knihu svých vzpomínek jsem již nějakou dobu pomýšlel, týdny nucené karantény mi k tomu konečně poskytly dostatek času se zamyslet a vzpomínky utřídit. Rozhovory s Vaškem Žmolíkem se staly nedílnou součástí tohoto období. I z toho důvodu, že mě všude obklopují samé ženy, jsem si rád popovídal s mužem. Byť ne u kávy nebo piva, jak jsme původně plánovali,“ s úsměvem podotkl Šporcl.

Křest knihy proběhne s autorem Václavem Žmolíkem 25. října v 18 hodin, z důvodu opatření kvůli koronakrizi na zatím Šporclově facebooku.