Měří metr šedesát, hlas konipáska a připomíná ňufíka! Režisérka Eva Toulová vydává svou zpověď!
Zdroj: herminapress

Měří metr šedesát, hlas konipáska a připomíná ňufíka! Režisérka Eva Toulová vydává svou zpověď!

Vytvořeno dne 11.03.2024

Po nedávném uvedení filmu Superžena do kin, vydává režisérka Eva Toulová pod nakladatelstvím Monument povídkovou knihu s názvem Zpověď kudrnaté režisérky. Jejího křtu se účastnila řada známých jmen včetně Petry Černocké.

„Co může být lepšího než povolání režiséra? Máte vždycky pravdu, štáb vás poslouchá na slovo a herečky se obnažují na požádání. Jenže co když je to obráceně? Co když nejste režisér, ale režisérka? Navíc taková, která neměří ani metr šedesát a disponuje hlasem konipáska s angínou. Přesně taková jsem já! Kudrnatá zrzka, která připomíná spíš roztomilého ňufíka do kapsy než despotického režisérka. O tom, jak to na place vypadá, pod mým vedením, se dozvíte v této Zpovědi kudrnaté režisérky,“ anotuje knihu Eva Toulová, která si jako datum křtu tématicky vybrala mezinárodní den žen.

Knihu pokřtila zpěvačka Petra Černocká, herečky Uršula Kluková a Kateřina Macháčková a zpěvák a hypnoterapeut Šimon Pečenka, který poeticky knize popřál: „Aby každé slovo v knížce bylo jako zaklínadlo, které okouzlí toho, kdo to bude číst.“ Uršula Kluková dodala: „Běž do světa a ukaž, co umíš.“ Majitel nakladatelství Monument uvedl, že ho kniha zaujala svým zpracováním a optikou, která běžnému čtenáři přibližuje nejenom samotné natáčení, ale i celý filmový svět.
Akce proběhla v kavárně Na Boršově. Místo klasického „polévání“ šampaňským byla kniha pokřtěna zasypáním nastříhaných filmových políček, které si režisérka schovávala z dob studií na FAMU.