Milan Peroutka natočil videoklip o zakázané lásce. Zahrál si v něm s manželem
Zdroj: herminapress

Milan Peroutka natočil videoklip o zakázané lásce. Zahrál si v něm s manželem

Vytvořeno dne 11.09.2023

Zpěvák a herec Milan Peroutka natočil videoklip, ve kterém se vyznal ze svých pocitů před coming outem. Obsadil do něj i svého muže Dominika Roubínka. Klip k písni V BOUŘI odráží jeho zkušenost s potlačenou láskou a podobně jako jeho životní přiznání, i klip vznikal nadvakrát.

K písni jeho kapely Perutě, V bouři, natočil Milan Peroutka dva videoklipy. Ten první ale nikdo neuvidí. „Rozhodl jsem se ho přetočit. Když jsme ho natočili a já si ho pustil, říkal jsem si: Sakra, ta písnička je ale o něčem jiném. Je o potlačené lásce i o vzdoru vůči společnosti. A vizuální stránka té písničky by to přece měla odrážet. Chtěl jsem tím klipem říct, že přesně tohle já řeším. A tak jsem natočil nový a ten starý dal pryč. Teď jsou v něm teprve ty pocity, o kterých písnička je. Jsem rád, že jsem ho přetočil,“ vysvětluje Milan Peroutka. „Je to můj první černobílý videoklip. Chtěl jsem, aby ve videoklipu bylo hledání lásky přes mužské i ženské tělo. Pojímáme to jako hru světla a stínu, myslím, že to je poměrně erotický prvek klipu. Oslovil jsem dva krásné kamarády Johnnyho Horynu a Aničku Šitnerovou. Byli úžasní! Myslím, že i kvůli nim si někdo bude pouštět videoklip třeba i víckrát,“ dodává zpěvák.

Klip je poskládaný z něžných dotyků. Kromě svých přátel do něj zpěvák obsadil i svého partnera Dominika Roubínka, s nímž se na začátku léta oženil a krátce po svatbě dospěl k veřejnému coming outu. „Věděl jsem, jaká má být pointa klipu. Že chci po všech těch dotecích konečně chytnout tu správnou ruku. Domča tak absolvoval své první natáčecí coby herec a já jsem šťastný, že ho mám zvěčněného i ve svém videoklipovém návratu. Říkám to z toho důvodu, že mi před pár lety kvůli hackerovi smazali YouTube kanál se všemi vlogy a klipy a já na YouTube zanevřel. Teď ho právě s premiérou nového klipu znovu obnovuju. Takže předem děkuju všem, kdo nás tam nějakým tím palce podpoří, však víte, jak to dneska chodí…“ usmívá se šťastně a v očekávání reakcí Milan Peroutka.

Videoklip V bouři natočil režisér Tomáš Vorel a kameraman Martin Doležal. Dominik Roubínek se Milanovi postaral spolu s Jonášem Hrdým i o produkci. „Nechal jsem na scénu vyrobit obří mraky, kterými dokonce probíjely blesky. Byla to pro scénografku Lucianu Kvapilovou výzva, ale dopadla úžasně. Stačila nakonec obyčejná vata. Docela mě po natáčení mrzelo, že se mraky musely demontovat a vyhodit, ale marná sláva, do bytu už by se nám nevešly,“ prozradil Milan Peroutka.

Videoklip není Milanovou jedinou profesní novinkou. Vedle koncertování během léta točil na Slovensku seriál Nemocnice a aktuálně zkouší v Divadle Broadway muzikál Trója. „Měl jsem teď v létě takový pěkný pracovní maraton,“ uzavírá zpěvák.