Moderátor Janotka prchá z Brna! Lumpy bude honit v Praze
Zdroj: CNN Prima News

Moderátor Janotka prchá z Brna! Lumpy bude honit v Praze

Vytvořeno dne 29.05.2020

Desítky hodin na cestách a téměř tisíc kilometrů týdně na dálnici D1. Tak teď vypadá pracovní život moderátora Krimi zpráv na CNN Prima News, Michala Janotky. Na živé vysílání totiž dojíždí z Brna, kde bydlí, do pražského studia CNN. Nechvalně proslulá dálnice D1 plná zúžení a opravovaných úseků přitom nezřídka kdy přichystá nepříjemnosti v podobě nehod a mnohahodinových čekání. Živé vysílání na CNN Prima News ale nepočká. Chystá se Michal Janotka přestěhovat do Prahy? 

„Do nového pražského studia jezdím minimálně dvakrát, někdy i třikrát týdně. A musím přiznat, že jsou ty cesty opravdu úmorné. Na každé vysílání Krimi zpráv připadá nejméně pět hodin v autě. A to nesmí přijít nehoda,“ říká Michal Janotka.   

Strávit deset, patnáct, a někdy i víc hodin za volantem je ale pro Michala vysilující.

„Nechci z Brna úplně odejít. Ale hledám si nějaký byt v Praze, ve kterém bych mohl vždy dva nebo tři dny v týdnu být a nestresovat se na dálnici. Myslím, že je to dobrý kompromis,“ plánuje Michal Janotka.

Krimi zprávy se vysílají na CNN Prima News každý den od 16.30. A na rozdíl od mnoha jiných pořadů se nesnaží jen informovat, ale i pomáhat lidem. Od roku 2010 přispěly i díky oblíbené Krimi lince napsat šťastné konce u stovek případů. Diváci pravidelně přispívají k dopadení podvodníků, nalezení ztracených dětí a jejich pomoc si chválí i policie. Krimi linka od 1. června s novým číslem 603 299 700 je k dispozici každý den.  

Video soubor

„I díky Krimi lince mám pocit, že tahle práce má smysl. Nezřídka díky odvysílaným reportážím poskytneme na základě diváckých telefonátů klíčové informace policii. A někdy se nám zločinci dokonce ozvou sami a chtějí kontakt na vyšetřovatele, aby se udali. To se stalo nedávno po odvysílání mé reportáže o neobratném zloději losů,“ uzavírá Michal Janotka.