Moderátorka Peče celá země Tereza Bebarová získala roli světového formátu
Zdroj: herminapress

Moderátorka Peče celá země Tereza Bebarová získala roli světového formátu

Vytvořeno dne 20.04.2022

 

Tereza Bebarová hraje divadlo od svých 16 let, ale divákům se zapsala do paměti teprve až rolí Světlany v nekonečném seriálu Ulice a nyní moderuje pekařskou show ČT Peče celá země. A když zrovna nepeče se soutěžícími, zkouší na dramatickou roli světového formátu v Divadle na Vinohradech.

Zatímco mezi dorty zažívá Tereza Bebarová sladké chvilky, na jevišti vinohradského divadla se psychicky mnohem víc zapotí. Získala roli Bernardy Alby ve světoznámé hře španělského dramatika Federica Garcíi Lorcy Dům Bernardy Alby.

Je to velký, klasický titul, s krásnými hereckými příležitostmi pro dámskou část ansámblu, se silným posláním a přesahem,“ říká Bebarová ke své postavě. Bernardu Albu vnímá jako emocionálně uzavřenou a sešněrovanou ženu, jež vyrůstala v šovinistickém prostředí a mohla zažít i násilí na ženách.

Je to těžká role, ale Tereza věří, že diváci jsou chytří a kontexty vztahů jistě pochopí. „Spíš jsem zvědavá na reakce různých generací, protože jinak může Bernardu vnímat dvacetiletý divák a jinak divák – rodič, který ví, že výchova dítěte může být mnohdy komplikovaný a náročný proces,“ svěřila se herečka.

Divadlo je její velká vášeň, i přesto, že se mu nyní nevěnuje naplno. Kromě moderování a filmových či seriálových rolí, je také šéfredaktorkou časopisu o chalupaření.