Mrazivý thriller s Langmajerem a Martinou Babišovou. Jak se natáčelo na Islandu?
Zdroj: Logline Production

Mrazivý thriller s Langmajerem a Martinou Babišovou. Jak se natáčelo na Islandu?

Vytvořeno dne 10.03.2021

Režisér a scenárista Rudolf Havlík v září uvedl do kin svůj film Bábovky a hned poté se spolu s producentem Petrem Erbenem pustil do realizace dalšího připravovaného filmového projektu. S malým štábem a dvěma herci vyrazili na Island, kde natočili celovečerní drama Minuta věčnosti. V hlavních rolích otce a dcery se představí Jiří Langmajer a Martina Babišová. Nyní je film dotočený a pracuje se na postprodukci.

"Chybí mi, že netočíme dobrodružné filmy. Že netočíme moc žánrových filmů a těch doopravdy napínavých ještě méně. Neumíme to. Netrénujeme to a tak se jen těžko můžeme přiblížit byť jen evropským kouskům. Je to takový začarovaný kruh, ale občas se naskytne příležitost, kdy si najednou můžete dovolit zkusit udělat něco báječného. A když se něco takového stane, stojím tam, abych chytil svou příležitost za pačesy. Dostal jsem volnost mořského orla, ale na řetězu jsem pořád byl, nebojte se. Tenhle film jsme všichni vybojovali. Já, herci, moje parta, boží producent,“ říká režisér filmu Rudolf Havlík.

Jiří Langmajer se filmu ujal role špičkového kardiochirurga Petra, velmi uzavřeného a introvertního muže. Jeho jednadvacetiletá dcera Lucie, kterou ztvárnila Martina Babišová má vrozenou srdeční vadu a Petr se ji rozhodne operovat sám, při plánované operaci. Po operaci se společně vydají na dobrodružnou výpravu na nádherný severský ostrov. Tady mají dost času, aby k sobě opět našli cestu, protože Lucie se s ním už moc nestýká a stále ji trápí, že její matku opustil.

Film bude mít premiéru během roku 2021. Samozřejmě bude záležet na situaci s pandemií.