Povídka plná mystična a tajemna: To je nový film s Vondráčkovou, Donutilem, Enčevem a dalšími
Zdroj: herminapress

Povídka plná mystična a tajemna: To je nový film s Vondráčkovou, Donutilem, Enčevem a dalšími

Vytvořeno dne 09.03.2021

 

Únava, ale také velká radost byla vidět na aktérech natáčení nového filmu, kterého se ujala režisérka Tereza Hirsch. Podle scénáře Davida Šíra tak na zámku Savoia Škvorec vznikl snímek, kde se svých rolí ujalo šest herců: Lucie Vondráčková, Miroslav Donutil, Milan Enčev, Jaromír Nosek, Anna Kulovaná a David Šír. Protože se jedná o pilotní díl série povídek plných záhad a tajemství, vyjadřovali se aktéři víc než mlhavě.

Video soubor

„Herce jsme vybírali se scénáristou Davidem Šírem. Lucii Vondráčkovou znám z předchozí práce, byla první volba. Trochu nervózní jsem byla s pana Donutila, protože jsem se s ním neznala, ale pak jsem byla nadšená, jak přistupuje k práci, k ostatním herců i štábu. David Šír je zároveň herec, do jedné role se obsadil sám a nepochybili jsme ani ve výběru další herců, jsou to profíci. Film zatím jméno nemá, interně mu říkáme Povídka,“ prozradila něco málo režisérka Tereza Hirsch.

První klapka padla v pátek (5. 3. 2021) a za čtyři dny celodenního natáčené na zámku Savoia Škvorec bylo hotovo. Lucie Vondráčková a Miroslav Donutil spěchali domů, ale v ostatních protagonistech ještě doznívala euforie z tvrdé práce. „Krásná, intenzivní práce. Bylo nádherné znovu potkat kolegy naživo a ne jenom na mobilu, vždyť jsme se rok neviděli. I ty společné corona testy jsme si užívali. Je to kontrast k domácím pracím, které už mne nebaví. A já už konečně zase chodím spát unavený, to se mi nestalo už dlouho,“ překřikovali se adrenalinem nabuzení herci po poslední klapce.

Situaci uklidnil scénárista a herec David Šír, který přidal další střípek do informací o vznikajícím filmu. "Příběh v této formě nebyl ještě nikdy na světě zfilmovaný, to máme zjištěné. Na konci děje je velký „twist“, který nikdo neočekává. Sledujete příběh, o kterém si myslíte, že je o něčem a najednou zjistíte, že závěr je opravdu nepředvídatelný. Původně jsem povídku psal v angličtině, původní „nástřel“ názvu byl „Expectation“. Teď nás čeká střižna a pak…,“ napínal David Šír.

Herec a jeden z producentů Milan Enčev je spokojený: „Myslím, že jsme odvedli dobrou práci a že budeme pokračovat. Chceme poděkovat Tereze Hirsch, že nás skvěle vedla, kameramanovi za krásné obrázky a všem, co s nimi spolupracovali. Tak obrovskou energii v týmu jsem už dlouho neviděl. Doufám, dáli Bůh a corona, že budeme v natáčení pokračovat.“