Novopečená máma Kašáková skončila u psychologa. Její měsíční syn má nevyléčitelnou nemoce nemocný
Zdroj: herminapress

Novopečená máma Kašáková skončila u psychologa. Její měsíční syn má nevyléčitelnou nemoce nemocný

Vytvořeno dne 10.03.2021

Když modelka Veronika Kašáková v polovině února porodila chlapečka Matyáše, zářila štěstím. Bohužel, přišla studená sprcha. Malý Matyášek má nevyléčitelnou nemoc a Veronika s partnerem tak mají velký strach a starosti, co bude.  

Matyášek má vzácnou metabolickou vadu, nemoc zvanou fenylketonurie. V játrech nefunguje enzym, který štěpí jednu z aminokyselin, tzv. fenylalanin, proto tímto onemocněním nemohou jíst téměř žádné bílkoviny. Fenylalanin by se jim ukládal v těle a došlo by k nevratnému poškození mozku a tedy k těžké mentální retardaci. PKU nelze vyléčit.

„Pacienti” jsou odkázáni na striktní celoživotní nízkobílkovinnou dietu. Já a jeho tatínek jsme takzvaní zdraví přenašeči tohoto onemocnění. Což jsme netušili a naším spojením vznikla 25 % pravděpodobnost, že se u našeho dítěte nemoc projeví. Bohužel se projevila.“

Modelka skončila v péči psychologů a poslední dny má jako v mlže. Veronika je ale bojovnice a po počátečním šoku v sobě sbírá síly, jak nemoci čelit.  „Díky bohu mé vlastní obviňování a otázka proč zrovna on, střídá pomalu, ale jistě přijmutí a nabírání síly. Pořád máš můj milovaný synu vyhráno, máš milované rodiče, kteří pro tebe udělají všechno na světě,“ napsala mimo jiné Veronika Kašáková na sociální stránku.