Na Vysočině zabíjela vlčí smečka. Nebo to byla vražda?
Zdroj: TV Nova

Na Vysočině zabíjela vlčí smečka. Nebo to byla vražda?

Vytvořeno dne 03.02.2022

Chovatel Filip Beran je nalezen mrtvý ve výběhu, v němž choval vlky. Výběh je kromě jeho těla plný nejrůznějších kostí a masa, kterými vlky krmil. Pro tým vyšetřovatelů ve složení Dana Skálová (Monika Hilmerová), Kateřina Vlčková (Simona Hába Zmrzlá), Petr Bach (Martin Hofmann), Karel Šmíd (Michal Suchánek) a Vašek Kocián (Patrik Děrgel) to nebude hezký pohled.

Možností, co se vlastně stalo, je několik. Vrhli se vlci na svého majitele, protože je dráždil? Mohou mít vzteklinu? Nebo byli vražedným nástrojem někoho dalšího, či posloužili jenom jako zmatení stop, když poničili mrtvolu?

Teorií existuje celá řada, do hry se dostává i bývalá přítelkyně Filipa Berana nebo místní zemědělci, kteří se bojí o své ovce a promenádují se po vesnici se zbraněmi. Diváci se blíže seznámí i s rodinou Petra Bacha, jeho otec (Pavel Soukup) je součástí této „vlčí domobrany“. Se stopováním smečky pomáhají policistům jak veterinární správa a myslivci, tak odbornice na chování vlků Lenka Gabajová (Lucie Žáčková). Vyšetřovatelé se také musejí rozhodnout, zda bude nutné informovat o jejich útěku do volné přírody širokou veřejnost, protože by se mohlo jednat o obecné ohrožení.

Tento díl opět ukazuje nádhernou krajinu, kterou se Vysočina pyšní, diváci se mohou těšit i na poutavé záběry vlčí smečky v přírodě či načrtnutí tématu, zda má být vlk přirozenou součástí českých lesů.

Na čtvrtou epizodu ze seriálu Odznak Vysočina s názvem Vlčí kraj se mohou diváci těšit ve čtvrtek 3. února ve 20:20 v TV a už nyní je ke zhlédnutí na Voyo.

 

 

 

Default User Image
Trna Přemysl, 04.02.2022 10:44
No prostě pěkně zpracováno.Vlky zde představují v roli zabijáka,kteří roztrhají tělo mrtvého člověka, kterého zabila eko aktivistka a ochránkyně.Za použít kosti od koně.Tyto nebezpečné šelmy se dostanou na svobodu.Dál vidím kam vede zaslepenost ekol.aktivistky,že se neštítí zneužít pro tento účel čslvlčáka.Představit nám toto plemeno jako zabijáka který napadá lidí.Je dobře ukázàno jak arogantně napadá policie místní pastevce a starousedlíky.No fanatický proslov na konci z úst vražedkyně působí humorně.Moc vám děkují za vaši skvěle odvedenou práci v neprospěch vlků.Vlkobijec