Odznak Vysočina: Suchánek, Hofmann a další řeší zločiny z drsné Vysočiny
Zdroj: TV Nova

Odznak Vysočina: Suchánek, Hofmann a další řeší zločiny z drsné Vysočiny

Vytvořeno dne 17.12.2021

Policejní stanice vyšetřovacího týmu v seriálu Odznak Vysočina je umístěna do malebného fiktivního městečka Veselá na Vysočině, která kromě krásné přírody nabízí divákům i své drsné stránky.

Tým vyšetřovatelů vede zkušená policistka Dana Skálová (Monika Hilmerová), které sekunduje její mladší kolegyně Kateřina Vlčková (Simona Zmrzlá). Ty doplňuje svérázné trio sestávající z problémového drsňáka Petra Bacha (Martin Hofmann), bývalého lékaře Karla Šmída (Michal Suchánek) a policejního nováčka Vaška Kociána (Patrik Děrgel).

„Podařilo se nám dát dohromady skvělou hereckou sestavu, výborně se doplňují a mají společnou chemii. To je velká zásluha castingové režisérky Madly Zachariášové. Obsazování trvalo dlouho, hodně jsme zkoušeli a hledali. Nakonec jsme neobsazovali jednotlivé postavy, ale celý tým, herci si museli sedět, museli si důvěřovat. To se myslím povedlo. Každý z naších hrdinů je jiný, ale vzájemně se doplňují. A věřím, že divákům s nimi bude dobře,“ dodává producent Vratislav Šlajer.

Dana Skálová (Monika Hilmerová) je zkušená policistka, vlídná šéfová celého týmu. Rozumí lidem a vždycky se snaží pomoct. Nerada se nechává omezovat pravidly a zvyklostmi. Žije tak trochu v chaosu, neřeší papírování a občas chodí pozdě, její práce je ale pro ni vždy na prvním místě. 

Kateřina Vlčková (Simona Zmrzlá) se do Veselé přistěhovala z Brns, je vdaná a vrací se do práce po mateřské dovolené. Na rozdíl od Dany je velice pedantická, ctí pravidla, miluje pořádek a systém. Neustále si doplňuje vzdělání, studuje nové metody a postupy.

Petr Bach (Martin Hofmann) je typický průšvihář, pro ránu nejde daleko, v terénu je jako ryba ve vodě, umí skvěle střílet a je fanoušek do aut. Je tak cynický, vtipný, a z více důvodů je ne vždy pro jeho šéfovou snadné ho nějak zvládnout.

Karel Šmíd (Michal Suchánek) je bývalý obvodní lékař, kterého život připravil o všechny iluze, a proto nastoupil k policii a udělal z něj samotáře. K problémům přistupuje zodpovědně, ale nemá rád zbytečnou byrokracii a tabulky. Díky svým znalostem biologie a anatomie je velmi platným členem týmu.

Vašek Kocián (Patrik Děrgel), oblíbenec všech, s policejní prací teprve začíná. Působí důvěryhodně a klidně, lidé se mu proto nebojí svěřovat. Je bývalý skaut a má pevně nastavené morální hodnoty. Jako chlapec z dobré rodiny si poprvé v životě musí vybojovat své místo na slunci.

Kriminální seriál Odznak Vysočina se na obrazovkách TV Nova objeví už 4. ledna.

 

 

 

Default User Image
Komunista bez místa, 18.12.2021 16:28
Ale jo, třeba to nebude zas tak špatné, možná i zajímavé případy a solidně zahrané.
Default User Image
Komunista bez místa, 18.12.2021 16:17
To je už řadu let úplná mánie ve většině zemí, že kriminální a obecně policejní oddělení musí vždy vést ženská. :-)))
Default User Image
Komunista bez místa, 18.12.2021 16:20
Rovněž doufejme, že tam v tom malém městečku po neustálých vraždách nezůstanou naživu jen ti báječní kriminalisté (pak nezbude nic jiného než mordovat nové náplavy jako v pokročilejších dílech Vražd v Midsomeru). ;-)
Default User Image
Brigita, 18.12.2021 22:51
Hodně mi to připadá jako špatné kopírování seriálu "Policie Modrava".