Nabitý kalendář 4 Tenorů, termíny se jim hrnou na dva roky dopředu. A zamíří i za hranice
Zdroj: herminapress

Nabitý kalendář 4 Tenorů, termíny se jim hrnou na dva roky dopředu. A zamíří i za hranice

Vytvořeno dne 03.02.2023

4 Tenoři mají za sebou mimořádně úspěšný rok, kdy získali Platinovou desku Supraphonu za debutové album, dvakrát za sebou zaplnili pražské Forum Karlín, v rámci vyprodaného turné po Česku i Slovensku oslavili už svůj 100. koncert, podpořili nadační fond Be Charity a vydali druhé album Láska prý, které právě v těchto dnech dosáhlo na statut Zlaté desky!

Diář 4 Tenorů na letošní rok je už bezmála zaplněný. Většina jarních a letních koncertů je vyprodaná a zájem o jejich vystoupení přišel i ze zahraničí. V lednu započala také slibná spolupráce s Filharmonií Bohuslava Martinů, v létě je čeká speciální Hradozámecké turné po českých a slovenských nádvořích a také přijali pozvání do show Královny popu i na festivaly: Sedmihorské léto, Festival Jaroslava Svěceného v Klášterci nad Ohří, Plaňanyfest a v září pak otevřou Hudební festival v Kroměříži. Už nyní je skoro vyprodaný jejich vánoční koncert, jenž se uskuteční 15. prosince 2023 v pražské Lucerně. „Naším cílem je rozdávat radost a věřím, že se nám to daří. Klukům dávám termíny už na roky 2024 a 2025, kdy je čekají nejenom další koncerty s Filharmonií Bohuslava Martinů pod vedením dirigenta Leoše Svárovského, ale také první vystoupení v Německu,“ uvedl producent Janis Sidovský.

Marian VojtkoPavel VítekMichal Bragagnolo a Jan Kříž, kteří spolu již šest let tvoří úspěšnou vokální formaci, jsou stále v jednom kole. Vedle společných 4 Tenorů se jim daří i v sólových kariérách.

Jan Kříž se momentálně připravuje na únorovou premiéru legendárního muzikálu Zpívání v dešti v Divadle Hybernia, Pavel Vítek se v Divadle Lucie Bílé od dubna objeví ve slavné hudební komedii Slaměný klobouk, Michala Bragagnola čeká titulní role v muzikálu Leonarda Bernsteina Candide, kterou v červnu uvede Divadlo J. K. Tyla v Plzni, a Marian Vojtko chystá na říjen do O2 Universum svůj narozeninový koncert Gala 50, kam si vedle celé řady hvězdných hostů pozval i své kolegy ze 4 Tenorů.