Suchej únor drží po celý rok. Celebrity, které se zbavily závislosti na alkoholu! A komu se to nepovedlo?
Zdroj: herminapress

Suchej únor drží po celý rok. Celebrity, které se zbavily závislosti na alkoholu! A komu se to nepovedlo?

Vytvořeno dne 03.02.2023

Bezalkoholová akce Suchej únor už započala 11. ročník a řada lidí se snaží po celý měsíc abstinovat. A zatímco většina se vzdá pití jen na pár týdnů, řada českých celebrit se drží od skleničky s alkoholem dál už několik let. V minulosti se totiž propili až k závislosti.

Rockový zpěvák Vašek Noid Bárta se netají tím, že nedrží Suchej únor, nýbrž suchej život. S alkoholem, kterému holdoval na večírcích po muzikálových a divadelních představení, skoncoval už před šesti lety. Prakticky neustále byl, jak říká nalitý, přišel díky tomu o spoustu prací a také se často pral. Pak ho to najednou přestalo bavit, vyklopil do sebe posledního panáka a od té doby nevypil ani kapku.

Se závislostí na alkoholu řadu let bojovali bývalí manželé Miroslav Etzler a Vilma Cibulková. Oba se propili až do protialkoholické léčebny a naštěstí oba svůj boj zvládli. Do léčebny se dostal také herec Roman Štolpa nebo herečka Eva Holubová. Ta alkoholem řešila své deprese. Pití už má dnes pod kontrolou.

Hnacím motorem pro úspěšnou léčbu byly pro mnohé alkoholiky ze světa slavných jejich děti. I kvůli nim nakonec seknul s pitím i dlouholetý "závislák" Tomáš Hanák. Ten na tom byl tak špatně, že dokonce přemýšlel o sebevraždě. Ale neabstinuje úplně. „Od toho se finálně nikdy neoprostím. Pokud jedu do země, která oplývá nejen krásnou přírodou, ale i vyhlášeností vína, panáků nebo rumu, tak si toho panáka dám,“ přiznal před pár lety v rozhovoru na iDnes.cz Hanák.

Na mol opilý chodil domů také Bořek Slezáček, který své mládí trávil víc po barech než doma. Až současná partnerka, se kterou má dva syny, ho vytáhla z bryndy. „Už jsem si odchlastal svoje a nemám potřebu v tom pokračovat. Nechlastám už dvanáct let,“ svěřil se moderátor.

Démoni kdysi ovládli i herečku Lenku Kořínkovou. Ta začala pít postupně kvůli profesní frustraci, až ji v roce 2005 novináři vyfotili opilou a potlučenou ve škarpě. S alkoholem si pak ještě nějakou dobu hodně tykala, než skončila v léčebně.

Komu by ale Suchej únor prospěl, je herečka a zpěvačka Dáda Patrasová. Ač tvrdí, že má své pití pod kontrolou, už dvakrát nabourala pod vlivem alkoholu. Na bujaré oslavy už jí kvůli případné ostudě nezve ani její manžel Felix Slováček, aby jí nedával zbytečnou příležitost se napít.

Mezi slavnými byli ale i tací, kteří svůj boj s alkoholem nezvládli. Pití se nikdy nedokázala zcela vzdát zesnulá zpěvačka Iveta Bartošová, její exmanžel Jiří Pomeje, nebo třeba Petr Muk, který alkoholem zapíjel prášky na deprese. Není také tajemstvím, že si alkoholem ke své smrti pomohl legendární Vladimír Menšík nebo třeba Vladimír Dlouhý.

Zdroj: Autorský článek