První případ Odznaku Vysočina: Všichni ji nesnášeli, kdo ale Zlobábu skutečně zabil?
Zdroj: TV Nova

První případ Odznaku Vysočina: Všichni ji nesnášeli, kdo ale Zlobábu skutečně zabil?

Vytvořeno dne 07.01.2022

Obyvatele vesničky Jeníkov čeká další schůze, která se v horkém odpoledni pravděpodobně protáhne. Jedním z témat je nový vodovod a vše se nakonec stočí k Marii Kloboučkové, jež v očích svých sousedů vše bojkotuje. A protože není na schůzi přítomná, „dojdou“ si pro ni až k ní domů. Po chvíli hledání je tělo paní Kloboučkové nalezeno ve vyschlé studni.

Na místo dorazí tým vyšetřovatelů, které vede zkušená policistka Dana Skálová (Monika Hilmerová), které sekunduje její mladší kolegyně Kateřina Vlčková (Simona Zmrzlá). Ty doplňuje svérázné trio sestávající z problémového drsňáka Petra Bacha (Martin Hofmann), bývalého lékaře Karla Šmída (Michal Suchánek) a policejního nováčka Vaška Kociána (Patrik Děrgel).

Kdo nenáviděl paní Kloboučkovou natolik, aby ji zabil? Byla to loupež, boj o dědictví, důsledek hádky nebo snad pomsta? Nebo stojí za její smrtí místní omladina, kterou hlásila policii kvůli rozdělávání ohňů u zříceniny? Všichni podporují jeden druhého, a bude tak obtížné tenhle pletenec lží a nepřesností rozmotat. Kriminalisté, hlavně tedy Petr Bach, tak musejí použít i velmi svérázné vyšetřovací metody

Kromě tohoto uzavřeného případu nahlédnou diváci i pod pokličku věcí minulých – ve Veselé žije i Julie Maxová (Martina Jindrová), jejíž životní příběh je propojen s Danou Skálovou. V něm hraje svou roli i Petr Ondřejovský (Pavel Batěk) z policejní inspekce.

Vše je zasazeno do nádherné přírody, kterou si diváci i díky použití dronů při natáčení vychutnají doslova z ptačí perspektivy.

Na první epizoda ze seriálu Odznak Vysočina s názvem Zlobába se mohou diváci těšit 13. ledna ve 20:20 v TV a už 6. ledna na Voyo.