Narozeninová oslava Rádia Blaník přilákala na Konopiště deset tisíc nadšených fanoušků!
Zdroj: Se svolením Rádio Blaník

Narozeninová oslava Rádia Blaník přilákala na Konopiště deset tisíc nadšených fanoušků!

Vytvořeno dne 29.05.2023

Přírodní amfiteátr na Konopišti ožil tuto sobotu velkou narozeninovou oslavou Rádia Blaník. Tradiční „Koncert pro všechny bezva lidi“ odstartoval svým vystoupením zpěvák Tomáš Klus, který zavítal do hlediště mezi návštěvníky a uchvátil publikum improvizovanou písní. Pak již následoval koncert plný hvězd v pořadí kapela Slza, Janek Ledecký, Tereza Mašková, Čechomor, Jakub Smolík, Helena Vondráčková, Pavel Vítek, Lucie Bílá, Xindl X. Velkolepou narozeninovou oslavu pak završilo večerní vystoupení kapely Olympic.

„Dramaturgii koncertu Rádia Blaník každoročně stavíme tak, aby si tento hudební zážitek mohly užít všechny generace, které milují českou muziku. Potkáte tu pak celé rodiny, doslova od vnoučat až po babičky. Navíc je to pro fanoušky Rádia Blaník jedinečná příležitost, kdy se mohou vidět tzv. naživo se všemi svými oblíbenými moderátory,“ vysvětluje šéf programu Rádia Blaník a moderátor koncertu Daniel Rumpík. Rádio Blaník posluchačům, kteří se na vyprodaný koncert již nedostali, celou oslavu přenášelo živě z mobilního studia. Díky tomu mohli fanoušci stanice slyšet i exkluzivní rozhovory s interprety bezprostředně před nebo po jejich vystoupení. Během jednoho z těchto rozhovorů se také odehrál nejemotivnější moment celého festivalu pro samotné moderátory stanice. „Zatímco na pódiu vystupovala Tereza Mašková s písničkou Věry Špinarové Jednoho dne se vrátíš, tak u nás v improvizovaném studiu byli na rozhovoru členové kapely Čechomor. Ty písnička v podání zpěvačky natolik zaujala, že se k ní přidali na housle a ten moment byl naprosto neuvěřitelný, protože nás to všechno neuvěřitelně chytlo za srdce,“ popsal emoce z vystoupení umělců moderátor akce a šéf programu Rádia Blaník, Daniel Rumpík.

„Každý rok po Konopišti dostáváme řadu podnětů od posluchačů z Moravy, že by rádi na náš koncert dorazili. Proto jsme se rozhodli, že letos uspořádáme dva narozeninové koncerty, a kromě Konopiště bude další následovat na Moravě. Konkrétně se můžeme vidět už 23. září v Ostravě, kde se uskuteční koncert v krásných industriálních prostorách areálu v Dolních Vítkovicích. Tady vystoupí například kapela Kabát, Janek Ledecký, Aneta Langerová, Wanastovi vjecy, ostravská kapela Buty a samozřejmě tým Rádia Blaník,“ dodává Daniel Rumpík.

Na koncert do Ostravy dnes pozvalo Rádio Blaník i přímo návštěvníky Konopiště a z okamžitého prodeje lístků bylo patrné, že řada z nich dorazí za českou muzikou a originálním zážitkem i tam.