Návrat starého Poldy s novým parťákem: Matásek a Polívka
Zdroj: TV Prima

Návrat starého Poldy s novým parťákem: Matásek a Polívka

Vytvořeno dne 04.10.2020

Na obrazovky televize Prima se vrací krimiseriál Polda se svou premiérovou, čtvrtou řadou. Diváci se budou moci s Michalem Břízou v podání Davida Matáska setkávat už od neděle 4. října ve 20.15.

Na konci předešlé řady odchází Michal Bříza (David Matásek) od policie. Zjistí totiž, že mu kolegové celou dobu tajili, že muž, který jej před dvaceti lety postřelil a přivedl do kómatu, stále žije.

Andrej (Igor Orozovič) tedy dostane nového kolegu Vojtěcha (Vladimír Polívka). „Smál jsem se. Protože vždycky si děláme legraci, a to nejenom v Poldovi, že když onemocním, vezme to za mě Polívka. Lidi si nás totiž šíleně pletou,“ přiznává s úsměvem Igor Orozovič.

Zatímco Andrej je stále tím nesmělým a pořádkumilovným policistou, Vojta je vlastně mladším vydáním Michala Břízy. Sympatický drzý rebel, který si nepotrpí na úřední postupy ani na pořádek na stole. „Chvilku jsem přemýšlel, jaký ten Vojta bude, a trvalo mi, než jsem na to přišel. Je sarkastický, ironický, má smysl pro humor a neustále se s Michalem špičkují, ale zároveň mají stejný způsob řešení případů,“ popisuje svého Vojtěcha Urbana Vladimír Polívka.

Michal po odchodu od policie žije na samotě ve srubu. Dvojici mladých vyšetřovatelů je přidělen případ vraždy taxikáře. Jenže jejich spolupráce nebude mít dlouhého trvání, Andrej se totiž připravuje na odchod na „mateřskou“ dovolenou, aby se mohl více věnovat dceři, kterou čeká s dcerou Michala Břízy.

Je jasné, že Vojta bude nutně potřebovat dalšího parťáka. Šéf oddělení Fišer (Ondřej Pavelka) se s Andrejem (Igor Orozovič) vydává do lesů vypátrat Břízu a přimět ho k návratu do policejních řad. „Musím říct, že s dalším natáčením jsem už nepočítal, a je zajímavé, že nabídka na další sérii přišla na dotočné. Tedy pět dnů po skončení natáčení. Tam jsem si řekl, že to tedy ještě zkusíme, pokud o to bude ze strany diváků zájem. Igor na to už nekývl, a to mě moc mrzelo, ale chápal jsem jeho důvody,“ přiznává David Matásek, který když se dozvěděl, že jedním z kandidátů na nového parťáka bude Vladimír Polívka, byl překvapený. „Bylo mi řečeno, že ta další série bude trochu jiná, jinak napsaná a po boku mi bude stát Vladimír, který nebude žádná náhrada, ale rovnocenný parťák. Tak jsem byl moc rád a věděl jsem, že to je správná cesta.“

Vladimír přiznává, že namlouvání se seriálem nebylo tak jednoznačné a chvilku se nad nabídkou rozmýšlel. „Natáčení je hodně časově náročné, doposud jsem nikdy takovou nabídku nepřijal. Nelituji toho ale a musím říct, že jsem docela dost získal. Dělá se tu dobrá práce, má to svůj humor a David je přidaná hodnota.“

Na konci první epizody se do vyšetřování znovu zapojuje Michal s novým parťákem Vojtou Urbanem alias Juniorem. „Varoval jsem Vladimíra, že to bude náročné – a on mi to pak potvrdil. Největší držák z nás je prostě David Matásek," přiznává Igor Orozovič.

Nová série Poldy startuje už v neděli 4. října ve 20.15 na televizi Prima a chybět nebudou ani další oblíbené postavy – psycholožka Táňa (Jana Kolesárová), šéf oddělení Fišer (Ondřej Pavelka), patolog Mráz (Jiří Vyorálek) a hostinská Vanda (Jitka Sedláčková). Ti všichni budou dvěma poldům po boku ve čtvrté sérii.