Nechyběl Gump, ani prase Princ. Křest knihy byl plný zvířátek
Zdroj: Se svolením Helena Váňová Production

Nechyběl Gump, ani prase Princ. Křest knihy byl plný zvířátek

Vytvořeno dne 13.11.2023

Pejska Gumpa s autorem knihy Filipem Rožkem, Richarda Krajča, Olgu Lounovou, Aničku Šulcovou a samozřejmě také režiséra F. A. Brabce, kteří knihu Gump Jsme dvojka křtili, přivítali fanoušci Gumpa a pejsků s nadšením a obrovským potleskem.

Křest knihy byl spojen s autogramiádou herců, autora a režiséra, Olga Lounová navíc zazpívala několik písní. Jak se ukázalo, nejvíce oblíbenou je hit Protože to nevzdám, který si se zpěvačkou zazpívalo publikum. „Takový velký sbor jsem v obchodním centru tedy nečekala,“ uznale prohlásila Olga Lounová a dodala: „Je vidět, že lidi Gumpa opravdu milují.“

Knižní zpracování příběhu toulavého psího kluka Gumpa je nyní již k dostání na pultech knihkupectví Knihy Dobrovský. Podle autora se tentokrát bude jednat o větší pohádku, protkanou reálnými příběhy zvířat. „Pokračování bude rozhodně veselejší,“ prozrazuje Filip Rožek. „Kniha je určena všem lidem,  kteří berou nejen pejsky, ale jakékoliv zvíře jako parťáka a umí si s ním povídat.“ Velká část výtěžku prvního dílu knihy sloužila pomoci několika desítkám organizací a útulkům, které pečují o pejsky bez domova nebo ty zachráněné. Stejně tak tomu bude i tentokrát.

A opět byl na motivy knížky natočen i film v režii F. A. Brabce. Premiéru bude mít 21. března 2024, do kin poté vstoupí 28. března. V hlavních rolích se můžeme těšit na Bolka Polívku, Richarda Krajča, Štěpána Kozuba a Vicu Kerekes. Ve filmu Gump Jsme dvojka se kromě pejska Gumpa objeví i Gumpova filmová sestra Kytička, prasátko Princ, poník nebo kocour, a několik dalších pejsků.