Michal David pomáhá teenage skupině Mango. Co jim poradil do začátku kariéry?
Zdroj: Miloš Skácel/Mango

Michal David pomáhá teenage skupině Mango. Co jim poradil do začátku kariéry?

Vytvořeno dne 24.05.2021

Lepší začátek kariéry si přát nemohli. Nové teenagerské formaci Mango v jejich začátcích pomáhá hitmaker Michal David. Ten jim nejenže složil písničku s názvem Mango Mango Mango, se kterou budou debutovat, ale sám si vyžádal, zda by si mohl zahrát i ve videoklipu k němu!

Pokud někdo pozná talent, je to Michal David. Nejen svými radami, ale hlavně hudbou pomohl za svou hvězdnou kariéru nejednomu začínajícímu interpretovi. I proto ho oslovili producenti začínající skupiny Mango, která je složená ze tři Slováků a stejného počtu Čechů. A David je z tohoto mezinárodního uskupení doslova nadšený.

"Zaujal mě ten projekt, znám totiž jeho producenty, se kterými spolupracuji už přes 20 let. Dál se mi líbilo, že se jedná o česko-slovenský projekt a formace tedy není ryze česká. Skupina tohoto druhu tady zkrátka chybí,” říká Michal David, který jim napsal debutovou píseň, která se jmenuje příznačně Mango Mango Mango.

„Mám psaní pro děti nebo teenagery rád, je to vděčné, ale také nejkritičtější publikum, naprosto na rovinu řeknou, jestli se jim to líbí, nebo ne. Když se jim to nelíbí, řeknou to a pak je lepší to nedělat. Písnička se nám nějakým způsobem povedla,“ pokračuje David, který šestici začínajících zpěváků prozradil i tajemství úspěchu.

„Na prvním místě je talent, pak musíte mít charisma, určitou pokoru, bez toho to také nejde, a pak mít štěstí na dobré písničky. Dobrý hit, který se chytne, a když se to zadaří a máte své publikum, můžete začít svou pěveckou kariéru,“ říká David.

Za uskupením Mango, které se dalo dohromady počátkem letošního roku, stojí agentura vlastnící největší dětské festivaly Pohádkoland a Rozprávkoland. Už v červnu vyjde skupině debutový singl Mango Mango Mango, ke kterému se točil i videoklip, který je veselý, plný barev, během jehož natáčení se použila ta nejmodernější filmová technologie. Ten spatří světlo světa také v červnu. Producenti kapely slibují, že do konce roku bude i debutové album.