První letní den přinese Busking pro Slunce. Kdo vám na ulici zazpívá?
Zdroj: herminapress

První letní den přinese Busking pro Slunce. Kdo vám na ulici zazpívá?

Vytvořeno dne 24.05.2021

První letní den 21.června se pražské Jungmannovo náměstí zaplní buskery, tedy pouličními umělci. Tato netradiční benefiční akce přilákala spousta mladých talentů, kteří dostanou prostor prezentovat svou tvorbu, ale také etablované umělce české hudební a divadelní scény jako např. Barboru Polákovou, Jana Cinu, Annu Polívkovou, Igora Orozoviče, Annu Julii Slováčkovou nebo Jana Smigmatora.

S vyhláškou, která nařizuje každému, kdo by chtěl svůj talent prezentovat na veřejnosti projít poměrně zdlouhavým úředním procesem, se rozhodla již počtvrté popasovat herečka Nikol Kouklová, která si na svá bedra vzala organizaci události s názvem "Busking pro Slunce".

Busking je pouliční vystoupení populární zejména v mladé generaci umělců, kteří tak mají možnost prezentace na veřejnosti. Veřejná vystupování jsou v Praze, až na  pár míst, bez povolení zakázaná. Každý umělec, který by se tedy chtěl veřejně prezentovat, musí projít poměrně složitým procesem papírování s úřady a vyjednat si tzv. "povolení k záboru".

“Již počtvrté podporuji tuto krásnou myšlenku, která zvláště v dnešní pandemické době má o to větší smysl a význam. Já osobně se domnívám, že živá kultura je potřebná a nepostradatelná. Soudím na základě loňského ročníku, kdy po rozvolnění byla účast účinkujících i návštěvníků vyšší, než na předchozích ročnících. Jsem potěšena a zároveň mi přijde vtipné, že mi chodí emaily od agentů, kteří nabízejí zastupované muzikanty anebo videa přímo od zájemců. Každého si poctivě poslechnu, abych při výběru zachovala určitou laťku. Ráda bych, aby měla akce profesionální úroveň. Tímto srdečně zvu čtenáře, vítán je opravdu každý, vzhledem k tomu, že na tuto událost nevybírám vstupné. Příspěvek je samozřejmě vítaný, ale dobrovolný. Veškeré vybrané finance poputují za Nadací Slunce,” dodává Nikol Kouklová, která stojí za touto netradiční benefiční akcí.