Poslechněte si! Novinka Barbory Polákové posloužila jako ústřední píseň k filmu.
Zdroj: herminapress

Poslechněte si! Novinka Barbory Polákové posloužila jako ústřední píseň k filmu.

Vytvořeno dne 13.07.2021

Ústřední píseň k novému dobrodružnému filmu Mazel a tajemství lesa vydává přesně v den jeho premiéry v českých kinech Bára Poláková.

Skladbu s názvem „Voda“ složila s Davidem Hlaváčem a nazpívala ji jako duet společně s desetiletou Annou Matáskovou. Singl „Voda“ vychází v distribuci Supraphonu, videoklip k písní dotváří záběry z filmu.

„Film se odehrává na letním táboře v přírodě a voda v něm hraje celkem důležitou roli. Bavilo mě podívat se na vodu ne jako na věc, ale jako na živou bytost a tak o ní i přemýšlet. V tomhle úhlu jsme se pak při psaní textu pohybovali,“ přibližuje vznik písně Bára Poláková. „Vyšla z toho balada a hned nás napadlo, že by bylo skvělé ji nazpívat jako duet, kde by druhý hlas bylo dítě. Souzní to se samotným filmem a dětský hlas vystihuje čistotu, nevinnost i zranitelnost samotné vody,“ pokračuje Bára. 

Dětský hlas nakonec našla Bára Poláková v desetileté Anničce Matáskové. „Aničku nám doporučila Pavla Fendrichová, moje učitelka zpěvu. Přáli jsme si hlas, který je opravdu průzračně čistý jako voda... což Anička přesně má," vypráví Bára. 

Nahrávání písně probíhalo v zimě v době všeobecného lockdownu a přestože jde o duet, kde se hlasy navzájem doplňují, své party nazpívaly Bára Poláková i Anička zcela samy. „Kvůli lockdownu jsme se osobně bohužel v té době vůbec nepotkaly, každá jsme nahrávala na jiném místě,“ překvapuje na závěr Bára. 

 

 

 

Default User Image
Lubomir Košvica, 13.07.2021 22:41
Paní Barunka je skvělá duše.Dělá krásné věci, má kolem sebe skvělé lidi,to co dělá, člověka pohladí.Díky za to!❤❤❤??