Pan profesor: Boj s anorexií, sexuální trapasy i nechutný podraz
Zdroj: TV Nova

Pan profesor: Boj s anorexií, sexuální trapasy i nechutný podraz

Vytvořeno dne 18.11.2021

 

Seriál Pan profesor, který vysílá TV Nova, je nejen o lásce, ale otevírá i vážnější témata, která řeší středoškoláci. Jedním z nich je také porucha příjmu potravy způsobená nedostatečným sebevědomím. Představitelka Lucie, jež v seriálu trpí anorexií, má s touto zákeřnou nemocí bohužel i osobní zkušenost.

Video soubor

Zdroj: TV Nova

Začíná to hodně nenápadně. Spousta náctiletých holek si hlídá svou figuru, počítá kalorie, sleduje, co jí. Většina z nich to dělá proto, aby se líbila a aby se jim ostatní neposmívali. Jenže je docela dost i těch, které to s hubnutím přeženou, protože se nelíbí samy sobě. Připadají si tlusté, byť mají hezkou postavu, kterou jim kdekdo závidí. Jenže tyhle holky ji skrývají. Schválně si kupují volné oblečení, aby zamaskovaly faldy, jež na sobě však vidí jen ony samy.

To je také případ na první pohled nenápadné Lucie (Leona Skleničková), která kamarádí se školními hvězdami Petrou (Simona Lewandovská) a Katkou (Jessica Monteiro). Sní o Vojtovi (Zdeněk Vavřina), na něhož má políčeno právě Katka. Proto by ráda vypadala co nejlépe, a tak se snaží shodit každý gram tuku. Kvůli drastické dietě bohužel zkolabuje při hodině, což jejího profesora Marka Vlčka (Vojtěch Dyk) upozorní, že s Luckou není vše v pořádku. K tomu se samozřejmě přidají i trable s láskou a drsný podraz od Petry a Katky, které si s Luckou vyřídí účty hodně nechutným způsobem a znemožní ji tím po celé škole...